Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Strona Główna - Odnośniki - Kanon Postaci
 
KANON POSTACI
Twoje miejsce w świecie gry!

Poniżej znajdziecie wizerunki i krótkie opisy postaci, które wywarły najistotniejszy wpływ na losy świata gry. Postaci władców czy wodzów, wykreowane w naszych fabułach i grane przez nas, ale także – albo przede wszystkim! – postaci graczy, którzy w ostatnich edycjach Silberbergu wzięli w swoje ręce losy świata i obecnie mają najwięcej do powiedzenia w kwestii dalszych jego dziejów.
Oprócz wielkich tego świata są także postaci mniej widoczne na świeczniku wielkich zdarzeń, ale doświadczone i znaczące.
Chcesz, żeby Twoja postać znalazła się w Kanonie Postaci?
Oto warunki:

  • staż - warunkiem zgłoszenia Twojej postaci jest, aby wzięła udział przynajmniej w DWÓCH larpach;
  • zgoda na kompromisy - dotyczy to zwłaszcza postaci, które osiągnęły w świecie gry znaczącą pozycję polityczną. Twoje (znaczące dla świata) decyzje będziesz musiał konsultować z nami, aby zachować spójność i logikę świata gry;
  • zgoda na granie jej przez innych - ponieważ wakacyjny larp ma kilka edycji, jeśli Twoja postać pojawi się na jednym, na innych będziemy chcieli, aby także była obecna. W takich wypadkach zagra ją ktoś z kadry, w pełni respektując Twoje decyzje i wytyczne co do postępowania;
  • zgłoszenie - wyślij MAIL na info@silberberg.pl ze zgłoszeniem postaci. Będzie potrzebne także jej zdjęcie, zwłaszcza jeśli jest osobą publiczną. Chyba, że jej tożsamość jest tajna, wówczas prosimy o grafikę, którą mamy umieścić zamiast zdjęcia.
Jaka z tego korzyść:
  • MG – opiekun postaci - historia i plany Twojej postaci będą pod opieką jednej osoby, która pomoże Ci optymalnie dostosować postać do fabuły;
  • Gwarantowany udział w fabule - któryś z wątków fabularnych będzie dedykowany dla Twojej postaci i zostanie z nią ściśle powiązany;
  • Rozwój postaci - grając tą postacią kolejne fabuły, masz możliwość rozbudowywania jej możliwości tak w wielkiej jak i małej skali, dotyczy to wpływów politycznych, majątku, umiejętności i każdego aspektu gry, na którym postaci zależy;

Aktywne POSTACI GRACZY
Ci, którzy aktualnie kształtują świat gry,
a ich osobowość i charyzma bywa siłą napędową fabuł w ostatnich latach.
Życiorys każdego z nich jest pasjonującą opowieścią,
tutaj jednak zmieści się tylko mały anons.
Conrad Montebianco (Narcyz)
Styryjski pieśniarz i poeta, którego twórczość wyznaczyła najsilniejszy trend w sztuce okresu Czasu Ciemności i Wojny o Północ. Zasłynął przede wszystkim dziełami patriotycznymi, oraz licznymi skandalami towarzyskimi w młodości. Wielokrotnie towarzyszył wojskom na froncie w najbardziej przełomowych okresach wojny.
Baldwin dar Keran
Początkowo szaman, potem kapłan Opiekunów, animator i przywódca Kultu Pięciu na Północy. Poprowadził rytuał, oddający Opiekunom domeny świata (Srebrna Rzeka, 935). Przywódca religijny, zaangażowany także w działalność tajnych struktur, tropiących tajemnicze istoty i zjawiska.
Carmen dar Betteny księżna Haermont
Werdgundzka oficer w stopniu dekuriona, siostra magnifera Larnina dar Betteny. Jedna z inspiratorów powstania wergundzkiego, znakomita strateg i dowódca polowy, w późniejszych latach także wprawna polityk i negocjatorka. Za zasługi w trakcie bitwy o Akwirgran otrzymała tytuł książęcy.
magnifer Larnin dar Betteny
Żołnierz i oficer wergundzki, jeden z przywódców powstania wergundzkiego 935 r., brat księżnej Haermont.
Hector Ocampo
Widziano go w okolicah Birki, tuż przed włączeniem jej do Wergundi. Człowiek w czarnym skórzanym kapturze przemykał nieraz przed oczami miejscowych. Zadawał się z tamtejszymi władzami i hobbitami. Chyba zajmował się przemytem, w sumie wyglądał na takiego typa, co się plącze w ciemne rzeczy. Po paru tygodniach zniknął razem ze stacjonującym tam oddziałem Styryjczyków, nie widziano go tam więcej.
Defthagron Yrg Tua
Defthagron Treghorn, Taryn klanu Yrg Tua, przedstawiciel Kesham na powierzchni. Kapłan Wajana, Kowal Run, Wojskowy, Dyplomata. Kieruje się zasadą „Miej ogień w sercu, ale zimną głowę”.
Ion de Eris
Młody myśliwy i mieszkaniec tajemniczego Enarook (odkryta w niezwykłych okolicznościach osada w górach Styrii). Przyszywany brat Estelli Montebianco.
Izaak Goldbaum
Zawsze w życiu był trzeci…-podsumowanie jego życia
Misiek, ale czasem można znaleźć łeb na jego karku~ Heliathus
Jak na hobbita: twardo stąpa po ziemi, rozgarnięty druid sprawnie władający mocą, trochę wścibski.... ~ Meril'oarni z rodu Haro
Przyjaciel każdego. Jeśli masz do niego biznes, lepiej przynieś ciasto…i miej nadzieję, że będzie smakowało…- lekkie jego podsumowanie.
Zaangażowany w sprawy hobbiciej diaspory, ma dobre układy z wieloma wysoko postawionymi osobami. Jako druid służy prawom Natury.
Justynian Dracos
Justynian Dracos - ofirski mag ognia, naukowiec oraz były członek Concordii.
Meril z rodu Haro
Mało kto na świecie słyszał o Merilu. Nie jest przecież nikim ważnym. Są tacy którzy znają go jako towarzysza broni, i tacy którzy znają go jako jednego z najzdolniejszych magów swojego pokolenia. Dla wszystkich natomiast którzy go kiedykolwiek widzieli jest po prostu niezwykle wysokim elfem o długich zaplecionych w warkocz blond włosach z blado-turkusową chustą na szyi z którą się nie rozstaje.
Wielu natomiast może kojarzyć go jako talsojskiego dyplomatę, skutecznie reprezentującego morski kraj u boku potęg Północy.
Tergor dar Toller (właściwie Tergor Torygson Dunharrow)
Żołnierz, najemnik, jeden z inspiratorów powstania wergundzkiego 935 r. Początkowo oficer i adiutant magnifera, potem księcia-protektora Servero Rodlingena, stopniowo zyskiwał pozycję najbardziej znaczącego polityka Wergundii. Paladyn i wielki mistrz Zakonu Kawalerów Mieczowych Modwita. Szef sztabu Federacji Wergundzkiej, jego decyzje kierowały losami II Wojny o Północ.
Swoją uczciwością i poświęceniem zyskał sobie równie wielu przyjaciół, jak wielu wrogów zyskał porywczością i wojskowym szorstkim sposobem bycia. Prywatnie mąż druidki Amiry... choć mówi się, że dla ludzi takich jak on nie istnieje prywatność.
Tylwin syn Murdocha Brzozowic
Utalentowany czarownik i mag teralskiego pochodzenia. Bywał widziany w Liryzji oraz w trakcie bitwy o Akwirgran, jako przyjaciel wpływowego rodu Ostergarberd.
POSTACI FABULARNE
Postaci, grane przez kadrę, które wywarły duży wpływ na dzieje świata gry.

Hakon z Tradamonu
Liryzyjski jarl, legendarny założyciel Tryntu i jego pierwszy władca.

Danwig
Wódz z czasów wędrówki ludów, zjednoczyciel plemion wergundzkich, pierwszy władca Wergundii i założyciel dynastii książęcej.

Sefres z rodu Odear
Jeden z tzw. starożytnych, dziedzic linii cesarskiej starożytnej Styrii, mag i nekromanta. Ocalony z potopu uzyskał nieśmiertelność dzięki nekromancji i niewyjaśnionym splotom okoliczności (fabuła 2009). Zawarł pakt z odradzającą się Tavar, odradzając dzięki niej Styrię na terenach Południowej Puszczy.

Elmeryk z rodu Danwiga
Książę –protektor Wergundii w latach 830 -835, genialny wódz i polityk. Podbił Trynt, Fiord, Liryzję, Teralę i Samnię dążąc do realizacji wizji zjednoczonej Północy, przekonany o historycznej konieczności przeciwstawienia się nieznanemu jeszcze zagrożeniu z południa. Zginął w zamachu. (2009/2010)

Mira Śnieżna (Mira Sartarian)
Kagani samnijska, wyzwoliła Samnię spod panowania wergundzkiego i zjednoczyła plemiona, rozszerzając granice kraju. Poprowadziła arbany na Arethynę i Teralę, rozpoczynając złotą erę stepu. (2009/2010)

Hetepsechemui
Postać legendarna, wymieniana czasem w podręcznikach w akademiach magii jako jedyna, której udało się uzyskać nieśmiertelność. (2009)

Olaf Egilson Szalony
syn Elmeryka wychowany w Tryncie, władca Wergundii w latach 868 – 895, wielki wróg Styrii i bogini Tavar. (2010-2013)

SefresHetepsechemuiSelengeTheo Tynagiron

Uterys
Syn Miry Śnieżnej i Utera Tarhanity, wódz i kagan samnijski w latach 893 -921. Zdobywca wschodniego stepu i zwycięzca sukursji pethabańskiej, owiany legendą wojownik o opinii nieprzewidywalnego.

Selenge Meera'oi
Szamanka i mistyczka samnijska, córka Miry Śnieżnej, siostra Uterysa, za panowania matki i brata szara eminencja Samni, autorka sojuszu Samni z Qasyran. (2011-2015)

Leif Einarson
Jarl tryntyjski, legendarny dowódca partyzantki walczącej przeciw Wergundom w latach 832-868, symbol tryntyjskiej niezłomności. Zabity w zamachu po tym, jak zgodził się na pokój z Wergundią po Wiecu Narodów. (2010)

Lambert Ostin
Hetman styryjski, szef Rady Państwa w Czasie Ciemności (915-935). Z pochodzenia Wergund, jeden z pierwszych sojuszników i wyznawców bogini Tavar, współtwórca Państwa. Ocalony przez boginię od śmierci jest jednym z nielicznych devi terphilin - "dzieci bogini, nosicieli szczególnego jej daru. Włada ogniem. (2011)

Theo Tynagiron
Senator i oficer Messyny, obrońca Miasta, dowódca w walce o wyzwolenie spod okupacji Itharos. Po zwycięstwie wybrany kratistosem Messyny, autor sojuszu Małego Ofiru z Qasyran. Jego córka, Ava, dowodziła atakiem na Itharos w czasie I Wojny o Północ. (2012)

palatyn Mojmir
Możnowładca teralski, bohater sukursji pethabańskich. Za panowania kniazia Dragana oskarżony o zbrodnicze praktyki i zabity. Przez długi czas jego imię było synonimem bezwarunkowego zwycięstwa ("spuścić komuś mojmir"). (2013)

Dragan syn Niemira z Awdanów Karanawic
Kniaź teralski, dążący do zjednoczenia kraju. W 995 r. uzyskał buławę kniazia-wojewody. Zerwał długoletni sojusz z Wergundią i wystąpił przeciwko niej w Wielkiej Wojnie, zdobywając Visnohorę i pustosząc Dakonię w 996 r. (2013)

Samboja Bobrowicówna
Dziedziczka i kniahini tesalska, żona Dragana, po jego śmierci wyszła za tryntyjskiego jarla Halfdana Borgh Du. Polityk i mistyczka, matka tajemniczego Ziemowita-Aidana. (2013-2015)

Ziemowit-Aidan
Urodzony w szczególnych okolicznościach, był uważany za wcielenie Stwórcy. Istniała sekta, twierdząca iż został przepowiedziany aby zniszczyć bogów i oddać świat ludziom. Jego moc nigdy nie została zbadana, najprawdopodobniej był istotą spoza reguł świata, z jakichś powodów wcieloną w człowieka. Zniknął w 915 r. powodując szereg anomalii mistycznych, w czasie wydarzeń, które zapoczątkowały Pęknięcie (zachwianie domen świata po wygnaniu dotychczasowych bóstw). (2013-2015)

Neyestecae
Szamanka, zwana przez swoich pobratymców "Maiput" – siostrą. W 900 r. zjednoczyła prymitywne plemiona Qa, przywracając im pamięć ich starożytnej wielkości, a także starożytnych wrogów (Styrii). Szukając wsparcia przeciwko kolonizatorom z północy obudziła tajemnicze bóstwa, których awatarem ostatecznie się stała. Wyparła kolonizatorów i rozpoczęła podbój krajów Północy, wspierany walką bóstw- Opiekunów z bogami Północy. Wojna została zakończona w 915 r. zwycięstwem na Silbrfjell i Dhe Sleibthe. Przez następne 20 lat Neyestecae była imperatorką i awatarem bogów Qasyran, dysponując gigantyczną mocą. Zginęła w 935 r. w zamachu na Monta Argenta. (2014-2016)

Neyestecae

Seitiri
Wojownik Qa, osobisty ochroniarz i przyjaciel Neyestecae, główny dowódca jej wojsk, zwycięzca licznych bitew I Wojny o Północ. Zabity w zamachu styryjskim w twierdzy Visnohora w 935 r. (2014-2016)

Halfdan Borgh Du
Jarl i możnowładca tryntyjski z Wysokich Ziem, jeden z ostatnich obrońców Północy. Po klęsce na Silbrfjell utrzymał główną fortecę i wynegocjował układ z Qasyran, tym samym chroniąc swoje ziemie przed inwazją. (2015)

Kettil Kilkeran
Wojownik tryntyjski, jeden z dowódców partyzanckich, przyboczny Brynjolfa Gunnarsona. (2015-2016)

Archibald dar Bregen
"Książę na Przełęczy, możnowładca wergundzki, po klęsce Akwirgranu w 913 r. wyprowadził część wojsk i ufortyfikował się na Visnohorze. Posądzany o utratę zmysłów, uległ przewadze Qasyran dopiero w 916 r.

Tlilxuchtli (Czarna Orchidea)
Polityk Qasyran, ticuahtli plemienia Coatl, uzdrowicielka, za panowania Neyestecae na wygnaniu w Caer. Stworzyła potężne stronnictwo polityczne w Qasyran, dążące do zakończenia wojny z Północą, najpoważniejsza kandydatka do korony imperium.

Ai
Nieznanego imienia starożytna szamanka Qa, jedna z zarażonych tzw. wirusem Zapołudnia, pojawiająca się w formie człowieka- jaguara. Opiekunka i przyjaciółka Tlilxuchtli. (2015-2017)

Manawan
Ulundo khor'gona, hetman wywiadu styryjskiego, twórca jego potęgi. Zaginął podczas akcji pod Monta Argenta.

Dragan i SambojaSeitiriTlilxuchtli

Mori Khan
Na wpół legendarny szaman samnijski, pojawiający się w formie szamańskiego ducha. Jego totemem jest samnijski stepowy koń. Włada arbanami upiorów, które dały się we znaki obroncom Północy. Legenda głosi, że jego ciało trwa gdzieś wśród stepów w wiecznym letargu, zasilanym życiem wysysanym z dziewic. (2014-2016)

Arnulf syn Olafa
Książę-protektor Wergundii, poddał stolicę w czasie I Wojny o Północ. Zginął w tajemniczych okolicznościach około 916 r.

Einhard dar Avarette
Margrabia wergundzki, jeden z dowódców powstania 935 r., magnifer, prywatnie mąż Adalii Lettenhove.(2016)

Sirilla dar Ittigen
Córka wergundzkiego bohatera narodowego z czasów powstań, magnifer IV tymenu, zwyciężczyni spod Harnkott. (2016)

Astryda Rosgalen
Możnowładczyni liryzyjska, polityk i nieformalna przywódczyni kraju. W 937 r. zdecydowała (wobec wiecu) o przyłączeniu Liryzji do Federacji Wergundii.

Rorik Rosgalen
Książę-elektor Liryzji, paladyn Zakonu Mieczowego Modwita, wojownik i dowódca, syn Astrydy.

Einhard dar AvaretteRorik RosgalenAi
Nieaktywne POSTACI GRACZY
Postaci nieaktywnych graczy, które miały znaczący wpływ na losy świata.
Lista jest z pewnością niepełna, możemy ją uzupełniać wedle sugestii.

Uter Tarhanita
Ataman samnijski, bohater spod Arden, mąż kagani Miry Sartarian, ojciec Uterysa i Selenge. (2009)

Onfis In'Tebri
Elf z kasty ohtat, w krainach zyskał sławę jako najlepszy skrytobójca swoich czasów, zasłynął prawie udanym zamachem na Elmeryka, a potem skuteczną pracą w jego służbie. Po przebudzeniu Tavar wrócił do Aenthil, stając na czele kasty lomin – wywiadu i zabójców, ludzi cienia. (2009 – 2017)

Prorok Durgh
Pierwszy człowiek, który usłyszał I zrozumiał wołanie bogini Tavar. Stał się jej pierwszym wyznawcą, przeprowadził rytuał, który doprowadził do runięcia Czarnych Kamieni i uwolnienia bogini. Współzałożyciel Styrii. Po klęsce Czasu Ciemności związany ze Sztabem Konspiracji, z niewiadomych przyczyn skłócony z arcyksięciem Sefresem, którego oskarżał o zdradę.

Enid, Wulfryk, Kalil, Akinori, Era, Tiamat
Tzw. Styryjscy Starożytni, przyboczni Sefresa, ocaleni razem z nim z potopu. Po oddaniu się pod opiekę bogini Tavar stali się założycielami państwa styryjskiego i jego pierwszymi przywódcami. Objęli godności hetmanów poszczególnych armii.

Inubis
Styryjski starożytny, arcykapłan bogini Tavar, przyjaciel Sefresa, przywódca Kościoła Jedynej.

Aerlinn Tavariel In'Tebri
Kapłanka Silvy i Herna, dyplomatka i uzdrowicielka. Wędrując po licznych krainach ludzi budowała sojusze Aenthil przeciwko nowo powstającej Styrii. Nie zaakceptowała sojuszu Aenthil z Qasyran, dając impuls do odejścia kasty Tawanien. (2010 – 2015)

Horatio Tarazjonis
Syn kratistosa Arethyny, Tarazjusza. Ocalił ze zniszczenia Arethyny jedną część Korony. Dopomógł w przebudzeniu bogini Tavar, początkując sprawę Korony Ofiru i najazdu na Ofir. (2010 – 2012)

Onfis In'Tebri
i tulya'Toryviel Melyaor
Nila LaurelinHoratio Tarazjonis

Nila Laurelin
Laryjka, wojowniczka z gwardii t'antsan, jedna z obrońców Telfamby w czasie przebudzenia Tavar. Przyrodnia siostra Onfisa In'Tebri. (2011)

Sephion da Tirelli
Senator koratyjski, polityk i dyplomata, długoletni twórca polityki Ofiru. (2010-2013)

Elidis Caernoth
Mag i polityk, uciekinier ze zniszczonego Aenthil, gdzie stracił rodzinę. Za zdobyte w niejasnych okolicznościach pieniądze zbudował elficką enklawę na niedostępnych bagnach Moreinn na Zapołudniu, na której czele stanął jako cesarz. Po wybuchu wojny z Qasyran jest z nimi w stanie permanentnej wojny. Brał udział w zabójstwie Neyestecae. (2013 -2017)

Primula Severeid
Hobbitka, twórczyni sekty Imperium, dążącej do zniszczenia bogów i oczekującej mistycznego "imperatora". Poparła Neyestecae i pomogła w budowie potęgi Qasyran, co rzeczywiście doprowadziło do zniszczenia bogów, zastąpionych przez Opiekunów. Uważa się, że prawdopodobnym "imperatorem" miał być Aidan, który objawił się około 915 r. (2014-2015)

Reshion Villbus da Tirelli,
Ofiryjski alchemik i agent wywiadu, związany z sektą "Imperium". Zasłużył się, budując porozumienie "Imperium" z szamanką Neyestecae i wspomagając powstające państwo Zapołudnia. Poległ w podziemiach ówczesnego Vekowaru, broniąc rytuału Przywracania Pamięci. (2013-2015)

Lilian Vanderen (Lylian z Terali, Convolve)
Styryjka pochodzenia teralskiego, najsłynniejsza agentka wywiadu i mistyczka, obdarzona wyjątkowym tytułem "devi terphilin", wybrana przez Tavar. Jej domeną był ból. Poległa na przełęczy Visnohora, ratując wergudzki artefakt. Jej krew stała się prawdopodobnym powodem, dla którego bogini Tavar mogła wrócić do świata pomimo Pęknięcia w 915r. (2013 -2015)

Tulya'Toruviel Meilaor
Aenthilska dyplomatka, która doprowadziła najpierw do zawarcia paktu Trójprzymierza, kończącego Wielką Wojnę, a potem do paktu Aenthil-Qasyran, zmieniając stronę frontu w czasie I Wojny o Północ. Osobista przyjaciółka Elidisa Caernotha.(2014)

Tirianus Taeleth
Paladyn Silvy, dyplomata Aenthil, sprzeciwiał się przejściu kraju na stronę Zapołudnia, po 915 r. na wygnaniu w Leth Caer. (2013-2015)

Korheni
Kapłan, wojownik, dyplomata Zapołudnia, przyjaciel i asystent Neyestecae. Zginął w czasie ataku styryjskiego na Zapołudniu w 915 r. (2014-2015)

(…) Szrapnel
Najemnik teralski, który zrobił karierę jako jeden z dowódców cesarskich w Leth Caer. Zginął w 915 r. (2013-2015)

Emilia da Tirelli
Magini ziemi z arystokratycznego rodu z Korathii, zasłużona agentka wywiadu styryjskiego. Położyła zasługi w akcjach wykrycia zdrady Aenthil w czasie I Wojny o Północ i zdobycia próbek tzw. wirusa Zapołudnia. Poległa w czasie akcji na terenie wroga.(2014-2016)

Clovis
Żołnierz wergundzki zielonego tymenu, w okresie kolonizacji walczący na Zapołudniu. Jedyny człowiek Północy, który w pełni przeżył zarazenie tzw. wirusem zapołudnia, zyskując cechy charakterystyczne dla zarażonych. Na bazie badań jego organizmu stworzono Czarną Tercję, odpowiedz Północy na zapołudniowych Nieśmiertelnych, którą Clovis osobiście trenował. Zaginął w czasie akcji pod Monta Argenta. (2014-2015)

Elidis CaernothSigbert Sliabh ArdBrynjolf GunnarsonMea'Aran Tlais Orthogok

Derwan Jastrzębiec
Teralski kniaź, długoletni przywódca Terali pod zarządem Qa. Po klęsce 915 r. poddał kraj, po tym jak w ostatniej próbie poderwania ludzi do walki zginął jego brat (Vlad Jastrzębiec, bitwa na Dhe Sleibthe). Próbował stworzyć kult Aidana. Jego zasługą było ocalenie Modwita. (2015)

Brynjolf Gunnarson Sliabh Ard
Jarl, przywódca tryntyjski, jeden z trzech dowódców obrony Silbrfjell. Po klęsce poddał się Qa i przeszedł do partyzantki. Po 20 latach walki stanął na czele odradzającego się Tryntu i został wybrany księciem. (2015-2017)

Jasper Flynt
Alchemik, miner, łowca przygód, agent wywiadu, długoletni adiutant Brynjolfa Gunnarsona, zasłużony w budowaniu siatki Sztabu Konspiracji i sojuszu Północy. Jego zasługą są liczne stosowane powszechnie przepisy na mikstury i środki wybuchowe. A także liczne anegdoty. (2015-2016)

Arden Stern
Wergundzki żołnierz, dowódca, poległy pod Silbrfjell. Wraz z innymi odmówił odejścia w zaświaty, stając się upiorem. Współtwórca i dowódca Tymenu Mgieł. (2015-2016)

Sigbert Sliabh Ard
Tryntyjski jarl, jeden z trzech dowódców obrony Silbrfjell. Zginął w bitwie, po śmierci odmówił poddania się wyrokom bogów i stał się upiorem. Twórca i dowódca Hirdu Mgieł. (2015)

Khurd
Samnijska czarownica, doradczyni Brynjolfa, mistyczka. Przez wiele lat wspomagała tworzenie Szatbu Konspiracji na Pół nocy. Schwytana przez Qa w Eberstein, zginęła w czasie wybuchu powstania, poświęcając się dla zwycięstwa Północy. (2015-2016)

Mea'Aran Tlais Orthogok
Arystoratka z elfów podziemnych, przewodziła brzemiennej w skutkach wyprawie na powierzchnię w rejon zniszczonej Birki. Zawarła szereg historycznych porozumień z ludami powierzchni. Poprowadziła oddział odwetowy, który odzyskał skradzione Kroniki Kręgu. Mianowana matroną rodu, zawarła historyczne porozumienie z elfami z Larionu, kończące wielopokoleniową wojnę. (2017)

 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.