Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

Baza WAROWNIA
 
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Nie przegap!
 
 

Licznik
 
Zapraszamy na forum:

 

Tworzenie postaci
 

TWORZENIE POSTACI


Witaj przyszły graczu.


Tworzenie postaci jest bardzo ważna, gdyż to w jej skórze spędzisz cały czas trwania larpa (czyli nawet 9 dni!). Być może masz już gotowy koncept na to, kim chcesz być, a być może dopiero krok po kroku będziesz to opracowywał. Jeśli to drugie, to tutaj zapoznasz się z poszczególnymi etapami tego procesu, jak i mechanicznymi aspektami związanymi z tym, kim jest twoja postać. Zacznijmy więc od najszerszej z kategorii, czyli tak zwanej klasy.


Wyróżniamy trzy klasy postaci:
1. Wojownicy - są to osoby zawodowo zajmujący się walką, ćwiczący regularnie, utrzymujący formę, i co najważniejsze, posiadający PRZYNALEŻNOŚĆ do określonej organizacji, czy to zakonu paladynów, straży miejskiej, czy grupy najemniczej. Działają oni wedle zasad swojej organizacji i są podlegli rozkazom przełożonych oraz związani kontraktem, przysięgą, umową. Złamanie takowego może się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 5 ran lekkich, przed utratą zdolności do walki.

2. Intelektualiści - osoby, który poświęciły się sztukom ponadprzeciętnym, takim jak magia, alchemia, medycyna, astrologia, ale też kapłani czy szamani. Korzystają z wielu ksiąg, notatek i przyborów by wspomagać się w swej pracy, a ich bronią jest sprawny umysł i wytrenowanie w dziedzinach niedostępnych każdemu. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 3 rany lekkie, przed utratą zdolności do walki.

3. Klasa wolna - jest to tak naprawdę nieograniczona niczym klasa. Mieszczą się w niej zarówno bandyci i złodzieje, jak rolnicy, rzemieślnicy i kupcy, ale też nie walcząca szlachta. Postaci z tej klasy mogą mieć bardzo różnią formę, w zależności od rasy i nacji, z jakiej się wywodzą. Przykładowe profesje z tej klasy można znaleźć na stronie każdej nacji. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 3 rany lekkie, przed utratą zdolności do walki.


Następną w kolejności rzeczą, jaką proponujemy wybrać, jest rasa postaci. Dzięki temu, zawęża się ilość nacji, z pośród których postać będzie się wywodzić, ale też ustala pewne cechy charakterystyczne, szczególne dla danej rasy w naszym świecie. Warto zapoznać się z opisem każdej rasy przed dokonaniem wyboru. Dostępne do gry występujące w naszym świecie rasy to:
  Ludzie
  Elfy
  Krasnoludy
  Nizołki
  Gobliny
  Orkowie
  Ulundo


Nasz świat bogaty jest w różnokulturowe nacje, także w zależności od wybranej rasy, możesz wybrać, skąd dokładnie się Twoja postać wywodzi. Będzie to też miało pewien wpływ na wykonywaną profesję. TUTAJ możesz zapoznać się z pełna listą nacji naszego świata, a na ich poszczególnych stronach znajdziesz też przykładowe profesje wykonywane przez mieszkańców danej krainy oraz proponowane do nich specjalizacje. Specjalizacja jest niczym innym, jak doprecyzowaniem roli twojej postaci w społeczności - nikt nie jest świetny we wszystkim, ale wszyscy mogą być świetni w czymś konkretnym, pamiętaj o tym. Wybierając sposób, w jaki Twoja postać zarabia na życie pamiętaj, by pasował on do regionu, z jakiego pochodzi. W Aenthil nie uświadczysz łowcy reniferów, a w Laro piratów morskich.

Oto Twoja postać. Lecz jej życie to póki co biała karta. Pora stworzyć jej przeszłość, może zastanowić się kim byli jej rodzice, co dotąd przeszła, jakie są wartości, którymi kieruje się w życiu. To sprawi, że będzie wiarygodna, prawdziwa, bo przecież każdy z nas jest odrębną jednostką z ciekawa historią do opowiedzenia. Upewnij się tylko, że ta historia pozostaje w zgodzie z REALIAMI naszego świata.

Jednak postać to nie tylko historia i jej codzienne życie. To też jej wygląd. TUTAJ możesz dowiedzieć się, jak ubrać swoją postać.

Teraz jesteś już prawie gotowy. Zapoznaj się z ZASADAMI tworzenia broni, tak by nic nie zaskoczyło Cię na szlaku.

Tak przygotowany Ty i Tweoja postać, śmiało możecie wkroczyć w nasz świat.
Do zobaczenia w Silberbergu!


Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tworzenia postaci, skontaktuj się z nami na maila: info@silberberg.pl


 

obozy
 
OBOZY 2017
informacje i zgłoszenia na
SILBERBERG

 

obozy
 
WSZYSTKO
o obozach


DLA NAJMŁODSZYCH

 

obozy
 
26 -28 maja
prolog obozów czytaj więcej...
 

obozy
 
15-18 czerwca
terenowy larp bitewny czytaj więcej...
 

obozy
 
24 -27 sierpnia
dla dorosłych uczestników
WALKA I POLITYKA

czytaj więcej...
 

Licznik
 
Organizator obozu:

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.