Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Zasady - Tworzenie postaci
 

TWORZENIE POSTACI


Witaj przyszły graczu.


Tworzenie postaci jest bardzo ważna, gdyż to w jej skórze spędzisz cały czas trwania larpa (czyli nawet 9 dni!). Być może masz już gotowy koncept na to, kim chcesz być, a być może dopiero krok po kroku będziesz to opracowywał. Jeśli to drugie, to tutaj zapoznasz się z poszczególnymi etapami tego procesu, jak i mechanicznymi aspektami związanymi z tym, kim jest twoja postać. Zacznijmy więc od tego, kim się Twoja postać urodziła, czyli od rasy i nacji.


Na początego proponujemy wybrać rasę postaci. Dzięki temu, zawęża się ilość nacji, z pośród których postać będzie się ona wywodzić, ale też ustala pewne cechy charakterystyczne, szczególne dla danej rasy w naszym świecie. Warto zapoznać się z opisem każdej rasy przed dokonaniem wyboru. Dostępne do gry występujące w naszym świecie rasy to:
  Ludzie
  Elfy
  Krasnoludy
  Nizołki
  Gobliny
  Orkowie
  Ulundo

Nasz świat bogaty jest w różnokulturowe nacje, także w zależności od wybranej rasy, możesz wybrać, skąd dokładnie się Twoja postać wywodzi. Będzie to też miało pewien wpływ na wykonywaną profesję. TUTAJ możesz zapoznać się z pełna listą nacji naszego świata, a na ich poszczególnych stronach znajdziesz też przykładowe profesje wykonywane przez mieszkańców danej krainy oraz proponowane do nich specjalizacje. Specjalizacja jest niczym innym, jak doprecyzowaniem roli twojej postaci w społeczności - nikt nie jest świetny we wszystkim, ale wszyscy mogą być świetni w czymś konkretnym, pamiętaj o tym. Wybierając sposób, w jaki Twoja postać zarabia na życie pamiętaj, by pasował on do regionu, z jakiego pochodzi. W Aenthil nie uświadczysz łowcy reniferów, a w Laro piratów morskich.

W obrębie danych nacji występuje wiele różnych profesji. Możesz śmiało wybrać jedną z tych proponowanych przez nas, lub zaproponować własny pomysł, w obrębie jednej z trzech klas.
Wyróżniamy trzy klasy postaci:
1. Wojownicy - są to osoby zawodowo zajmujący się walką, ćwiczący regularnie, utrzymujący formę, i co najważniejsze, posiadający PRZYNALEŻNOŚĆ do określonej organizacji, czy to zakonu paladynów, straży miejskiej, czy grupy najemniczej. Działają oni wedle zasad swojej organizacji i są podlegli rozkazom przełożonych oraz związani kontraktem, przysięgą, umową. Złamanie takowego może się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 5 ran lekkich, przed utratą zdolności do walki.

2. Intelektualiści - osoby, który poświęciły się sztukom ponadprzeciętnym, takim jak magia, alchemia, medycyna, astrologia, ale też kapłani czy szamani. Korzystają z wielu ksiąg, notatek i przyborów by wspomagać się w swej pracy, a ich bronią jest sprawny umysł i wytrenowanie w dziedzinach niedostępnych każdemu. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 3 rany lekkie, przed utratą zdolności do walki.

3. Klasa wolna - jest to tak naprawdę nieograniczona niczym klasa. Mieszczą się w niej zarówno bandyci i złodzieje, jak rolnicy, rzemieślnicy i kupcy, ale też nie walcząca szlachta. Postaci z tej klasy mogą mieć bardzo różnią formę, w zależności od rasy i nacji, z jakiej się wywodzą. Przykładowe profesje z tej klasy można znaleźć na stronie każdej nacji. Przedstawiciele tej klasy mogą w grze odnieść 3 rany lekkie, przed utratą zdolności do walki.


Oto Twoja postać. Lecz jej życie to póki co biała karta. Pora stworzyć jej przeszłość, może zastanowić się kim byli jej rodzice, co dotąd przeszła, jakie są wartości, którymi kieruje się w życiu. To sprawi, że będzie wiarygodna, prawdziwa, bo przecież każdy z nas jest odrębną jednostką z ciekawa historią do opowiedzenia. Upewnij się tylko, że ta historia pozostaje w zgodzie z REALIAMI naszego świata.

Tak przygotowany Ty i Twoja postać, śmiało możecie wkroczyć w nasz świat.
Do zobaczenia w Silberbergu!


Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tworzenia postaci, skontaktuj się z nami na maila: info@silberberg.pl


 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.