Silberberg - Obozy Fabularne, RPG, LARP, Fantasy, Wakacje - Kortunal - Turystyka i Przygoda
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

Baza WAROWNIA
 
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Nie przegap!
 
 

Licznik
 
Zapraszamy na forum:

 

larpy weekendowe
 
Larpy weekendowe

Głównym wydarzeniem świata Silberbergu są 10-dniowe pełne edycje gry, które odbywają się w formie wakacyjnych turnusów obozowych. Oprócz nich jednak przez cały rok zapraszamy na kolejne wydarzenia, akcje i przygody.
Na rok 2016/2017 planujemy:
 • EPILOG - zawsze pierwszy weekend października. Podsumowanie wątków obozowych, konsekwencje podjętych w fabule wakacyjnej decyzji.
 • LARP ZIMOWY - w przerwie przed sylwestrem lub tuż po nim.
 • PROLOG - maj, wstęp do nadchodzącej fabuły obozowej.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z poprzednich wydarzeń weekendowych.

Zasady organizacyjne larpów weekendowych.
Szczegółowe zasady zawsze zostają ujęte w formie umowy/oświadczenia, dotyczącej konkretnej imprezy, poniżej możecie znaleźć przegląd ogólnych, powtarzających się zasad, dotyczących większości naszych larpów.
Koszt: Zależnie od fabuły i zaplecza, którego wymaga, a także od formy noclegu, cena będzie się wahała od około 250 do około 400 zł za 2-4 dni.
Cena obejmuje:
 • organizację i poprowadzenie fabuły dla 3-4 grup, trwającą przez założony czas z obsługą i poziomem zaplecza jak na obozie (dostępne stroje i wyposażenie dla graczy)
 • opiekę OG
 • wyżywienie w postaci ciepłych posiłków (gulasz, zupa) oraz prowiantu terenowego w postaci do ustalenia z uczestnikami, z naciskiem na pieczywo, kiełbaski, ser, suchary wojskowe, czekolada (czyli rzeczy do wzięcia w teren oraz do robienia na ognisku)
 • ubezpieczenie NNW
 • transport (auto)bus na trasie Wrocław - Srebrna Góra wraz z opieką - godziny dojazdu zawsze umawiamy z uczestnikami.
 • noclegi w Warowni (chyba, że na danej imprezie zostaną ustalone inne miejsca).

  Impreza zazwyczaj odbywa się pod warunkiem minimum 10 - 15 chętnych.
   Warunki uczestnictwa:
  • zapraszamy przede wszystkim uczestników obozów Silberberg, ale nie tylko - ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
  • minimum 14 lub 16 lat (w zależności od wymogów na określony termin)
  • całkowity brak alkoholu i używek na imprezie, za wyjątkiem ewentualnego toastu biesiadnego. Wyjątkiem są edycje dla pełnoletnich graczy, gdzie alkohol jest dopuszczony, absolutnie jednak niedopuszczalne jest wychodzenie w teren pod wpływem.
  • zasady z obozu - zasady walki i magii funkcjonują bez zmian (na edycjach powyżej 16 lat walka w wersji full touch), podobnie funkcja OG (Ogarniacz Gry ;) ) - jest on moderatorem grupy, jednocześnie dyskretnym przewodnikiem terenowym i opiekunem, a także koordynatorem gry na potrzeby łączności z zapleczem. W terenie obowiązuje posłuszeństwo wobec jego poleceń z przyczyn bezpieczeństwa. Zasady zachowania - ze względu na wyższy przedział wiekowy nie wymagamy ugrzecznionego języka ani innych obozowych restrykcji, zawsze jednak jest wymagane sprzątanie po sobie, odpowiedzialność za zniszczony sprzęt i zasady koleżeństwa wobec innych uczestników.
  • konflikty - ponieważ grupy mogą być ze sobą silnie skonfliktowane, prosimy o szczególne zachowanie zasad fair play i zwyczajnie - o niezapędzanie się we wzajemnych pretensjach i wrogości. Mamy tylko dwie doby, to za mało, żeby psuć dodatkowo atmosferę.
  • intensywność - na złożoną i skomplikowaną zazwyczaj fabułę mamy tylko dobę, przygotujcie się więc na ograniczoną ilość snu i duże zmęczenie.


  Zasady organizacyjne i rezerwacja:
  Aby wziąć udział w larpie, trzeba zmierzyć się z kilkoma prostymi krokami.
  1. WYSŁANIE ANKIETY WSTĘPNEJ.
  Bez niej nie zaplanujemy dokładnej fabuły oraz liczebności konkretnych grup.
  2. WPŁACENIE ZALICZKI.
  Kiedy na wydarzeniu pojawi się numer konta, wpłacamy nań zaliczkę i meldujemy się organizatorom, aby zorientować się czy pieniądze dotarły.
  3. WYPEŁNIENIE ANKIETY SZCZEGÓŁOWEJ
  Gdy zaliczka zostanie wpłacona, otrzymacie link do drugiej ankiety, w której będziecie mogli opisać dokładnie swoje postaci. Na jej podstawie zostaną Wam zaprojektowane misje prywatne.
  4. OTRZYMANIE MISJI PRYWATNEJ
  Po wysłaniu ankiet i opracowaniu misji, zostaną Wam one wysłane na Wasze profile na forum Silberberga (http://forum.villsvin.nazwa.pl) w formie prywatnej wiadomości.
  Przypominamy też o tym, że gdy sformujemy odpowiednie grupy, wstępy dla nich również pojawią się na forum. Stąd prosimy o jak najszybszą rejestrację.
  5. MINI - UMOWA -na każdego larpa będzie można pobrać do wydrukowania dokument, wersję skrótową umowy obozowej. Z dokumentem podpisanym przez siebie (pełnoletni) lub przez rodziców przyjeżdżamy na larpa :)
   Dla osób, które nie brały nigdy udziału w obozach SILBERBERG:
  • zapraszamy do zapoznania się przede wszystkim z opisem ŚWIATA GRY SILBERBERG - znając chociaż mniej więcej realia uniwersum, będziecie mogli wejść do gry jako nowe postaci i już w trakcie zaznajomicie się ze szczegółami. Bierzemy pod uwagę wprowadzanie postaci, które w wydarzenia związane z obozem wejdą jako "ludzie z zewnątrz" więc nie przejmujcie się tym, że nie wiecie, co się działo na obozie.
  • dobrze by było także zajrzeć do działu ZASADY GRY , przynajmniej pobieżnie, żeby mniej więcej orientować się, na czym to polega. Szczegóły zasad i tak będziemy wyjaśniać przed grą :)
  • zapraszamy na FORUM KARCZMA POD SILBERBERGIEM - wszelkie pytania i wątpliwości tam właśnie będziemy rozwiązywać :) Tam również pojawią się takie szczegóły jak godziny dojazdu itp.
  • na KARCZMA POD SILBERBERGIEM można poczytać także wspomnienia z poprzednich edycji epilogów SILBERBERG. ZAPRASZAMY!

   Najbliższy larp:
   Sztandary
   Larp Bitewny

   "Sztandary" to larp bitewny osadzony w świecie Silberberg, koncentrujący się na elementach terenowych i walkach na broń bezpieczną między uczestnikami. Larp odbędzie się w Srebrnej Górze, 15-18,06.2017 przez ponad dwie doby.
   Nie przewidujemy przerw, WSZYSTKIE wykonywane przez uczestników akcje będą fabularne.


   WAŻNA INFORMACJA:

   Larp "Sztandary" będzie fabułą typowo wojenno-bitewną, osadzoną w świecie fantasy "Silberberg". Częścią gry będą terenowe potyczki o poszczególne umocnienia w terenie, walki o Warownię (brama, palisada) oraz duża bitwa na otwartej przestrzeni. Główną osią gry będą zadania terenowo-taktyczne, prowadzące do zdobycia poszczególnych, ważnych strategicznie punktów. Tłem gry jest trwająca w świecie "Silbera" wojna między koalicją państw Północy, a imperium Qasyran Zapołudnia. To, w którym miejscu świata gry umiejscowione będzie pole bitwy, zależy do trwającej wirtualnie rozgrywki strategicznej.
   • TERMIN - 15 - 18 Czerwca
   • KOSZT - 290 zł
    ZALICZKĘ w wysokości 50 zł wpłacamy do 5 czerwca(środa).

    Nr konta:
    63 1020 5138 0000 9602 0193 4876
    Kortunal - turystyka i przygoda.
    OBOWIĄZKOWO opis przelewu: "Sztandary"- IMIĘ NAZWISKO KSYWKA"
    Imię i nazwisko jest KONIECZNE do ubezpieczenia NNW, a ksywka do identyfikacji osoby. Słowa "sztandary" - do znalezienia wpłaty na koncie.
   • KONTAKT do organizatora: Kiedy zaliczka zostanie wpłacona, skontaktujcie się z Prim (Magdaleną Czarnotą), czy pieniądze dotarły. Ona udzieli Wam też dalszych instrukcji.
    Kontakt prim@silberberg.pl
   • WYDARZENIE NA Facebook'u - zajrzyj także tutaj, znajdziesz tu sporo bieżących informacji i wstępów do gry.
   Poprzedni larp:
   PRZEBUDZENIE
   Prolog 2017
   Rok 896 zapisał się w pamięci całego świata jako początek ekspansji na Zapołudnie. Wyprawy odkrywcze finansowane były przez światowe organizacje takie jak, zajmująca się wszelkimi badaniami, Sapientia czy żądna skarbów przeszłości Smocza Kompania, których fundusze znosiły to bez problemu. Jednak do wyścigu o obcą ziemię stanęły także wyczerpane ówczesną wojną kraje: Styria i Wergundia. Każde z nich poszukiwało sposobów by odciążyć skarb państwa... w dowolny sposób. Styria znalazła źródło dochodu w paśmie gór Silbat. Górach bogatych w srebro. Od momentu swojego powstania, Styria zawsze była, w większości swych terenów, dzikim krajem, wciąż jeszcze zamieszkałym przez niewielu ludzi. Mało kto zbaczał z głównych szlaków w obawie przed tym, co mieszkało w pradawnych elfickich kniejach, zaś wszystkie osady, które powstawały według ściśle wykreślonych planów, od początku zaopatrywano w struktury obronne - zwykła palisada często nie wystarczyła. W ten sposób w 897 roku powstała osada Enarook, jako jedna z dziesięciu kolonii górniczych w północnej części pasma Silbat. Osadnicy pochodzili z różnych części kraju - z Kalidorei, ze Styrgradu, Kotalaud... Każdy z nich miał swoje powody, by odejść z rodzinnego domu i zamieszkać w nieprzyjaznych lasach. Założyciele Enarook wywiązali się ze swego obowiązku wobec kraju dostarczając do skarbu państwa kolejne dostawy srebra. Aż do roku 903, kiedy to granice ze Styrią przekroczyła Szamanka wraz ze swoją armią i rozpętała się tak zwana Pierwsza Wojna o Północ. W 904r. nie było już żadnych wieści z Enarook. Dwa lata później nikt już o niej nie pamiętał. Wszyscy mieli większe zmartwienia. Aż do zimy 937 roku. Odbudowa kraju wymaga pieniędzy. Podczas Drugiej Wojny o Północ przypomniano sobie znów o złożach srebra zalegających w górach Silbat, przypomniano sobie o osadach, które kiedyś się znajdowały. Narodził się więc śmiały plan. Dnia 17 kwietnia 937 roku ze Styrgradu ruszyła grupa ekspedycyjna mająca na celu zbadanie terenów dawnych osad. Czy ktoś z mieszkańców dawnych osad górniczych jeszcze żyje? Czy spotkała ich śmierć z rąk maszerującej niegdyś armii? Czy najeźdźca pozostawił po sobie cokolwiek nadającego się do ponownego wykorzystania? Jeśli jednak jakimś cudem ktoś tam jeszcze mieszka, to dlaczego nie daje znaku życia?
 •  

  Komentarze
   
  Brak komentarzy.
   

  Dodaj komentarz
   
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
   

  Oceny
   
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
   

  obozy
   
  OBOZY 2017
  informacje i zgłoszenia na
  SILBERBERG

   

  obozy
   
  WSZYSTKO
  o obozach


  DLA NAJMŁODSZYCH

   

  obozy
   
  26 -28 maja
  prolog obozów czytaj więcej...
   

  obozy
   
  15-18 czerwca
  terenowy larp bitewny czytaj więcej...
   

  obozy
   
  24 -27 sierpnia
  dla dorosłych uczestników
  WALKA I POLITYKA

  czytaj więcej...
   

  Licznik
   
  Organizator obozu:

   

  Logowanie
   
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   

  Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
  Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.