Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Jezioro -
 
Jezioro


Była noc. Księżyc układał się na niebie swoim pełnym obliczem. Jego blask odbijał się od tafli spokojnego jeziora. Lilie wodne rozkładały swoje liście na błękicie wody, a pałki kłaniały się nisko na brzegu.
Pierwsza na liść wyszła żaba. Nadęła swoje ogromne poliki i głośno zarechotała. Zwołała w ten sposób swoje siostry i braci, którzy całą gromadą wyskoczyli z głębin i usadowili się kolejno na liściach. Rozpoczęły koncert, rechocząc głośno i bujając się to w lewo, to w prawo. Koniki polne rozprostowały swoje tylne nóżki i trąc nimi o siebie pozwalały wydostać się muzyce. Melodie żab i świerszczy łączyły się okalając cała okolicę. Po chwili zrobiło się cicho, wiatr lekko poruszał ciemnymi końcówkami tataraku wśród którego cicho przyczaiła się kaczka. Spała czujnie pilnując swoich jajek, z których niedługo powinno wykluć się jej potomstwo. Była lekko podenerwowana, bo mało nastrojowy rechot żab mógł przywołać inne zwierzęta nocne będące zagrożeniem dla jej młodych. Nadsłuchiwała z lekko przymkniętymi oczami, tak by mogła jednocześnie odpoczywać i być silną i gotową na opiekę nad dziećmi.
Księżyc błyszczał coraz mocniej, jego światło odbijało się w przezroczystych skrzydłach nocnych motyli, które właśnie nadleciały i rozpoczęły taniec nad wodą. Trzepot wielu skrzydeł stawał się w tej nocnej ciszy muzyką, która narastała od momentu ich pojawienia się, aż do chwili kiedy odleciały, dopuszczając ponownie do głosu żaby. Ich rechot obudził kaczkę, która na moment pozwoliła sobie na sen. Ze strachu prawie otworzyła dziób, ale w ostatniej chwili zamknęła go cichym kłapnięciem. Drżała i jeszcze mocniej wtuliła w swoje ciepłe ciało jajka.
Żaby umilkły po kolejnym utworze, pozwalając wyszumieć się wiatrowi. Koncert trwał. Nad jezioro przybyły pająki, jak zawsze gromadnie. Tłuste i jak zwykle głodne. Powoli przyczaiły się nad brzeg i zaczęły rozglądać dookoła w poszukiwaniu pożywienia. Kiedy zaspokoiły swoje potrzeby żołądkowe rozpoczęły taniec, plącząc swoje nogi i rozrzucając cienkie nitki pajęczyny.
Robiło się coraz chłodniej i liście grążeli zaczęły powoli się zwijać. Żaby wskoczyły pod taflę wody, a pająki powoli wycofały się do swoich legowisk. Koniki polne skuliły się pod liśćmi. Cisza uspokoiła sitowie i kaczkę, która spokojnie pogrążyła się w zasłużonym, matczynym śnie.
Noc stała się ciemniejsza, księżyc krążył po nieboskłonie i odsłaniał swym blaskiem nowe tereny wokół jeziora. Zielone pola z szumiącym zbożem, ciemny las z piękna polaną pełna stokrotek i traw, dom z ogrodem i jabłonią przy płocie. Ciężkie jabłka zwisały z gałęzi, które uginając się po ciężarem trzeszczały cicho. Co kilka minut jakieś dojrzałe jabłko z łomotem spadało na ziemie – bum – i rozpryskiwało swoje soczyste wnętrze.
Księżyc powoli kończył wędrówkę ustępując miejsce świtowi. Koncert dobiegł końcowi. Nocne granie ustało, pozwalając obudzić się dniu. Księżyc zbladł całkowicie, a na niebie pojawiały się nowe kolory, szary, błękitny na który wtoczyło się wielkie, złote słońce.
Dzień się rozpoczął. Po nocnym balu nastał czas pracy i wysiłku. Artyści udali się na odpoczynek. Tylko kaczka postanowiła dłużej skorzystać z możliwości snu. Jej kaczątka jeszcze miały czas.
Do usłyszenia kochani. Do wieczora.
 

Komentarze
 
Brak komentarzy.
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 

Oceny
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.