Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze swiata gry.
 

obozy
 
Nowość!

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:


 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

List Utera
 
Miro,

Nie wiem, czy ujrzę jeszcze kiedyś step. Jeśli nie wrócę, tylko Ty będziesz w stanie stawić czola nadchodzącym wydarzeniom. Wszyscy znamy smutną prawdę, dni syna jaskółki są policzone. Gdy pewnego dnia Samnia znów będzie wolna, to Ty wprowadzisz ją w tą nową erę, prawem świętej krwi Garmada, która za sprawą ojca Twego Toluja, płynie w Twych żyłach. I błagam Cię zatem, wysłuchaj mych słów, ja bowiem wędrowałem od zmierzchu do świtu, z moich ust plynie wola Oteoli i Muraco, moimi oczami widziałem jak imperia rodzą się i odchodzą. Tron kniaziowski utracil swą moc. Musisz nawiązać do tradycji Wielkiego Garmada i ustanowić nową Samnię Kaganatem. Tylko zapomniany tytuł Kagana Wszystkich Stepów, pozwoli podkreślić zerwanie z czasami słabej Samnii kniaziowskiej i da Ci dość władzy, byś mogła wyprowadzić odrodzony kraj z kryzysu. Bowiem tylko silne, zdecydowane rządy jednej reki, pozwolą stworzyć państw, które przetrwa i urośnie w siłę, jakiej ludy południa nie musiały sie obawiać od czasów ojca naszego narodu. Tytuł ten da Ci też prawo wcielić zapomniane przez nas plemiona z północnych pustkowi do wspólnoty dziesięciu. Ich nie nadwątlona przez południowców siła stanie się ważnym czynnikiem w odbudowie kraju. Pamiętaj też, że południowy step na zawsze stał się częścią naszej ojcowizny. A jeśli odrodzeniu się Samni towarzyszyć będzie chaos w Imperium, może warto będzie rownież sięgnąć po inne ziemie na południu?

Zdania w radzie są podzielone. Ale jeśli przekonasz ich, że Kaganat Samnijski jest jedynym sposobem na odbudowę ich plemion, które przecież nawet w tej chwili umierają, zaakceptują Twoją decyzję. Rządź twardo, ale sprawiedliwie. Od swych poddanych wymagaj ślepej lojalności. Odtwórz armię. A jeśli Imperium upadnie, pamiętaj by w nowym porządku świata, Samnia zajęła należne jej miejsce. A jeśli nie, dbaj by przyszłe pokolenia pamiętały kim są, a swym następcom na wygnaniu przekaż naszą wizję, aby pewnego dnia jaskółka znów mogła wzlecieć na Błękitnym Niebie.

A jeśli nie powrócę, moje ciało, lub choć moją czaszkę, zgodnie z prawem przodków zamknij w kamieniu, na wschodniej granicy dawnego księstwa tak, bym leżąc na samnijskiej ziemi spoglądał w stronę Silberberskich szczytów. To czyniąc pamiętaj, że mój duch na zawsze pozostanie z Tobą, a pewnego dnia oboje powędrujemy ku Błękitnemu Niebu, by ponownie stać się jednością w Wielkim Duchu.


I zawsze kochaj nasz kraj, jak ja zawsze będę kochał Ciebie
Uter
 

Komentarze
 
760 dnia marzec 25 2016 21:16:38
Dobry tekst. Podziękowania za publikację.

Fotele biurowe
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 

Oceny
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.