Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

List Utera
 
Miro,

Nie wiem, czy ujrzę jeszcze kiedyś step. Jeśli nie wrócę, tylko Ty będziesz w stanie stawić czola nadchodzącym wydarzeniom. Wszyscy znamy smutną prawdę, dni syna jaskółki są policzone. Gdy pewnego dnia Samnia znów będzie wolna, to Ty wprowadzisz ją w tą nową erę, prawem świętej krwi Garmada, która za sprawą ojca Twego Toluja, płynie w Twych żyłach. I błagam Cię zatem, wysłuchaj mych słów, ja bowiem wędrowałem od zmierzchu do świtu, z moich ust plynie wola Oteoli i Muraco, moimi oczami widziałem jak imperia rodzą się i odchodzą. Tron kniaziowski utracil swą moc. Musisz nawiązać do tradycji Wielkiego Garmada i ustanowić nową Samnię Kaganatem. Tylko zapomniany tytuł Kagana Wszystkich Stepów, pozwoli podkreślić zerwanie z czasami słabej Samnii kniaziowskiej i da Ci dość władzy, byś mogła wyprowadzić odrodzony kraj z kryzysu. Bowiem tylko silne, zdecydowane rządy jednej reki, pozwolą stworzyć państw, które przetrwa i urośnie w siłę, jakiej ludy południa nie musiały sie obawiać od czasów ojca naszego narodu. Tytuł ten da Ci też prawo wcielić zapomniane przez nas plemiona z północnych pustkowi do wspólnoty dziesięciu. Ich nie nadwątlona przez południowców siła stanie się ważnym czynnikiem w odbudowie kraju. Pamiętaj też, że południowy step na zawsze stał się częścią naszej ojcowizny. A jeśli odrodzeniu się Samni towarzyszyć będzie chaos w Imperium, może warto będzie rownież sięgnąć po inne ziemie na południu?

Zdania w radzie są podzielone. Ale jeśli przekonasz ich, że Kaganat Samnijski jest jedynym sposobem na odbudowę ich plemion, które przecież nawet w tej chwili umierają, zaakceptują Twoją decyzję. Rządź twardo, ale sprawiedliwie. Od swych poddanych wymagaj ślepej lojalności. Odtwórz armię. A jeśli Imperium upadnie, pamiętaj by w nowym porządku świata, Samnia zajęła należne jej miejsce. A jeśli nie, dbaj by przyszłe pokolenia pamiętały kim są, a swym następcom na wygnaniu przekaż naszą wizję, aby pewnego dnia jaskółka znów mogła wzlecieć na Błękitnym Niebie.

A jeśli nie powrócę, moje ciało, lub choć moją czaszkę, zgodnie z prawem przodków zamknij w kamieniu, na wschodniej granicy dawnego księstwa tak, bym leżąc na samnijskiej ziemi spoglądał w stronę Silberberskich szczytów. To czyniąc pamiętaj, że mój duch na zawsze pozostanie z Tobą, a pewnego dnia oboje powędrujemy ku Błękitnemu Niebu, by ponownie stać się jednością w Wielkim Duchu.


I zawsze kochaj nasz kraj, jak ja zawsze będę kochał Ciebie
Uter
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.