Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Czarnoksiężnik Quarties
 
"Słuchaj synku i uważaj! Bo to nie jest zwykła historia!
Opowiem ci o niejakim Quartiesie. Zwał się on dokłądnie Quarties don Ravenius Raywalk, zwany Kruczym r11; to był o jego dawne miano, miano godne mości maga iluzji! Oj tak, miał on zadatki na prawdziwego magistra, synku! Ale po kolei!
Urodził się w rodzinie mieszczan, jego ojciec był zdolnym jubilerem w Altdorfie i w dzieciństwie nic mu nie brakowało w sumie. Poza przyjaciółmi r11; wszystkich ogrywał w kości i oszukiwał. Od zawsze. Pewnego dnia odkrył w sobie moc, lecz jedyne do czego ją stosował to tworzenie własnej iluzji na lekcjach. Z wiekiem uczył się coraz to nowszych sztuczek r11; gdy miał 16 lat, złakniony przygód, wyruszył na północ. Zarabiał tworząc zabawne iluzje. I wędrowałby tak pewnie do dziś, gdyby nie pewne zdarzenie. Na swej drodze Quarties napotkał innego maga r11; Mihaela Raywalk. Zbieżność nazwisk była przypadkowa, jednak poczuł z nim swoistą więź i ruszył z Mihaelem jako jego uczeń.
I znów mógłbym powiedzieć, że wędrowałby tak do końca terminu, a potem już jako samodzielny mag, ale nie mogę. Mihael zmarł na skutek przekleństwa Tzeentcha r11; został wessany do dziedziny Chaosu. Quarties po raz pierwszy zetknął się z czymś takim, poza tym śmierć jego mistrza bardzo nim wstrząsnęła i co tu dużo mówić r11; Quarties od tego momentu zaczął popadać w obłęd i staczać się ze światłej drogi maga. Po śmierci mistrza wrócił do Altdorfu, aby pobierać dalsze nauki w kolegium.
Kolejne lata Quarties poświęcił nauce r11; uczył się pilnie, jednakże nie tego co powinien. Studiowało chaosie, zakazane techniki magiczne, historie zniszczeń i inne tego typu dzieła. W miejscowych obskurnych księgarniach natrafił w końcu na wielkie i plugawe dzieło r11; Księgę Spaczenia! Tak, tą księgę pióra Hrodberta z Hochlandu! Nie oryginał, lecz jedną z pierwszych kopii, które powstały i których używają kultyści. A znalazła się ona w tym antykwariacie, dzięki dzielnemu, acz głupiemu i chciwemu gwardziście r11; Ragnaldzie. Po rozpracowaniu i zabiciu kultystów Purpurowej Dłoni zabrał łupy i zamiast oddać je dowódcy sprzedał gdzie tylko mógł. Plugawy Zmieniacz Dróg najwyraźniej to spowodował, a także to, że antykwariuszem był jednym z czarnoksiężników i gdy Quarties zakupił książkę zaproponował termin. Na początku przestraszony odmówił, jednak niedługo potem wrócił do Karola r11; teraz już mistrza Karola.
Quarties nadal chodził na zajęcia, lecz teraz nocami wymykał się z akademika i studiował mroczne arkana. Jego mistrz nakazywał mu kopiować najważniejsze rzeczy do własnego notatnika, a potem uczyć się ich. Praktyka także nie omijała Quartiesa r11; co nów i c o pełnie chodzili poza miasto i odprawiali rytuały i ćwiczyli zaklęcia.
W końcu doszło do tego, czego obawiali się nauczyciela Quartiesa r11; sprzeniewierzył się naukom kolegium i uciekł. Na pamiątkę tego wydarzenia dostał przydomek r11; Kruczy r11; a dlatego, że uciekł przemieniając się w kruka. W pokoju zostawił krąg i plugawe znaki i ośmieszył całe kolegium. Za renegatem natychmiast wysłano jego dawnego kolegę ze szkolnej ławy r11; niestety poległ w walce z Quartiesem na Złych Ziemiach. Od tego czasu nikt o nim nie słyszał..."
"Ja, Quarties don Ravenius Raywalk, zwany Quartiesem Kruczym, spisuję kolejny tom mojej biografii. Opowiada on o wydarzeniach mających miejsce po pozbyciu się pościgu z kolegium.
Niedługo po walce Pan Przemian zesłał mi wizję r11; musiałem udać się na zachód imperium, do granicy Bretońskiej, a tam odnaleźć świątynię Chaosu. Odnajdę tam innego sługę Władcy Losu, on mi powie co mam dalej robić aby wypełnić Plan. Tak więc jestem tu, a moc świątyni mnie zmutowała, dlatego już nie mogę pokazywać się społeczeństwu, lecz to nie kara, o nie r11; to błogosławieństwo mocy!"
"Dlatego synku mówię Ci r11; lepiej byś nie spotkał Quartiesa o ile jeszcze ten plugawi naszą ziemię! Ale co jest synku? Czemu masz tyle oczy? I tą mackę? NIEEEEEEEE!"
 

Komentarze
 
15 dnia kwiecień 13 2010 21:46:53
Przepraszam z r11; prosze czytać jako myślnik, jest to błędne formatowanie tekstu.
14 dnia kwiecień 23 2010 17:03:07
3900 znaków, więc postać w takiej formie, nawet napisana w realiach Silberbergu nie mogłaby być dołączona do ankiety smiley
15 dnia kwiecień 28 2010 12:50:31
Nie mogłaby, ale łatwo skrócić to.
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 

Oceny
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.