Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Łza Dolin
 
Poniższy tekst jest skrótem wydarzeń z pierwszego obozu RPG w 2004 r. Oczywiście wydarzeń fabularnych, ale każde z nich wydarzyło się naprawdę. Tekst pojawił się w 2005 r. do wiadomości graczy, jako "historyczny" :)Rzecz o Ostatnim Obrońcy i Łzie DolinZa rządów króla Randalla Morna, w roku 1405 Ubiegłej Ery nad Dolina Sztyletów zawisło zagrożenie. Oto po raz pierwszy w historii zjednoczyły się plemiona barbarzyńskie za południową granica i podbój Doliny nastąpić miał lada dzień. Królestwo nasze rozleniwione było dwustoma latami pokoju, graniczne fortece były puste. Wtedy pod Forteca Silberbergu pojawił się młody wojownik – tropiciel, imieniem Regis. Mówiono potem, ze wezwali go tam tajemniczy ludzie, zwani Bractwem Tajemnych, zamknięta kasta magów – wojowników, z ukrycia strzegący bezpieczeństwa Dolin. On i jego dzielni towarzysze, mag krasnoludzki Yarpen, dzielny rycerz Ivar Sagrath, czarodziejka Nesse von Posen, dzielna elfka Anaria Beraeth, hobbitka Indis, wojownik z północy Harald Offson, mag Dementhos, dzielny Milson, potężny woj Drizt, mistrz kija, von Globus i inni z pomocą owych tajemnych, przez wiele dni poszukiwali sposobu, by uchronić Doliny przed najazdem barbarzyńców, gdyż na wszelkie środki obrony zdawać się było za późno. Wtedy wpadli na trop legendarnego kryształu – Łzy Dolin, który miał mocą swoja bronic kraju. Mógł on jednak spocząć jedynie w rekach uświęconego rytuałem Obrońcy, który najpotężniejszym wojownikiem Doliny miał być. Tak wiec ów Regis z pomocą swojej wspanialej drużyny przeszedł zwycięsko wszystkie próby, potyczki i zasadzki. Gdy ogłoszony został Obrońca, stanął na czele armii, którą Bractwo Tajemnych powołało ze swoich szeregów. I była to zaiste armia wielkiej potęgi. Gdy ruszyły na Dolinę hordy barbarzyńców, Regis zagrodził im drogę pod Forteca Glatz, gdzie odbyła się wielka bitwa. Siły barbarzyńców zostały złamane. Wojna trwała jeszcze rok, nim wyłapano wszystkie najeźdźcze oddziały. Armia Regisa dotarła aż na górskie przełęcze za Nysa, gdzie zniszczone zostały resztki armii barbarzyńców. Z pomocą elfów z królestwa na południu góry zostały oczyszczone z tego niszczycielskiego plemienia.

Po zakończonej wojnie król Randall Morn abdykował, a na jego miejsce obwołano królem Regisa Misiaeck'a, który poślubił swoja towarzyszkę broni, czarodziejkę Nesse von Posen, dając początek dynastii Regissonow. Wówczas nastąpił ciąg wydarzeń wielkiej wagi. Bractwo Tajemnych znikło bez śladu, dając powód do plotek, jakoby nigdy nie istniało. Jedynie światli ludzie mówili potem, ze Tajemni wypełnili swoja powinność, obronili królestwo przed barbarzyńcami i zniszczyli zagrożenie, zatem mogli odejść. Tymczasem Łza Dolin, która król Regis kazał umieścić jako klejnot w swojej nowej koronie, podczas koronacji niespodziewanie zmieniła się w wodę i niczym łza spłynęła po policzku króla. Znak to był widomy, ze ochronny talizman nie był już potrzebny krajowi. Stad Regisa zwykło się nazywać Ostatnim Obrońcą. Piętnastu jego towarzyszy otrzymało liczne nagrody, dając początek nowym rodom. Datę koronacji Regisa uznaje się za pierwszy rok nowej, Drugiej Ery królestwa.
Higgis Brad, Historia krolestwa, tom III, rok wyd. 620 II. E.
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.