Fabuła 2018
Dodane przez Yngvild dnia Kwiecień 01 2018 03:07:05
BITWA NARODÓW
Fabuła larpów wakacyjnych 2018


Decyzja co do lokalizacji i formy fabuły 2018 była wyjątkowa. Zwykle kierowaliśmy się koncepcjami na otoczenie gry, cechami danego miejsca i kultury, które chcieliśmy zaprezentować, tym razem jednak zaważyły inne czynniki.
A właściwie jeden, najważniejszy.
Wojna, którą bez mała można nazwać światową.
Od trzech lat naszym światem gry rządzi wielki światowy konflikt. Od czasu odkrycia dróg na Zapołudnie (2014, rok w grze 895, tymczasem mamy rok 938) ani na chwilę wojna ta nie ustawała. Wysiłek wojenny, gigantyczne armie, ścierające się na kolejnych polach bitew, kolejne bohaterskie zrywy i ostatnie bastiony… W naszej opinii konflikt ten wymaga zakończenia na miarę emocji, jakie wzbudzał. Nie chcieliśmy zostawić go by wygasł w tle - spowodowany został wydarzeniami fabularnymi i z roku na rok coraz większy udział miały w nim bezpośrednie decyzje graczy i postaci, a coraz mniejszy - nasze decyzje poza grą.

Więc wreszcie nadchodzi finał. Ostatnia wielka bitwa tej wojny. Być albo nie być dla Północy albo Zapołudnia. Zwycięzca weźmie, co zdoła. Przegrany ugnie kolana i będzie musiał zgodzić się na narzucone warunki.
Jeśli jednak myślicie, że planujemy na ten rok grę typu bitewniak… to macie rację tylko troszeczkę. Tym razem o zwycięstwie zdecyduje nie tylko siła uderzenia, nie tylko kolejne zdobyte lub obronione punkty.
W grze są strategiczne posunięcia, planowane przez dowódców przez ostatnie miesiące.
Zaplecze medyczne, w którego rękach będzie życie i zdrowie walczących.
Ludność cywilna, której wsparcie to być albo nie być dla transportu, zaopatrzenia, logistyki, a której przyjdzie wiele wycierpieć, zanim przez pola przetoczą się tysięczne armie.
Dziesiątki różnych nitek, splatających się w działaniu, ludzie nauki, ludzie pieniądza, ludzie wiary, agenci wywiadu, zwykli cywile.
I oni, walczący uparcie już któryś rok, na swojej ziemi, albo tysiące mil od domu. Dla ideałów i za wolność, dla pieniędzy i zysków, dla chwili chwały i z braku innego wyjscia. Żołnierze i najemnicy walczących armii.
Ostateczna bitwa o kształt świata rozegra się w samym centrum Północy, miejscu, które Zapołudnie wyznaczyło sobie na cel podboju.
Pod Akwirgranem.


SKRÓT INFORMACJI
Jakie motywy i wątki będzie można znaleźć w fabule:


Zapraszamy do wypełnienia WSTĘPNEJ ANKIETY POSTACI !
Skontaktujemy się na podany mail i zaproponujemy wątki i motywy dla postaci, jaką nam przedstawisz.