Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze swiata gry.
 

obozy
 
Nowość!

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:


 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Fabuła 2018
 
BITWA NARODÓW
Fabuła larpów wakacyjnych 2018


Decyzja co do lokalizacji i formy fabuły 2018 była wyjątkowa. Zwykle kierowaliśmy się koncepcjami na otoczenie gry, cechami danego miejsca i kultury, które chcieliśmy zaprezentować, tym razem jednak zaważyły inne czynniki.
A właściwie jeden, najważniejszy.
Wojna, którą bez mała można nazwać światową.
Od trzech lat naszym światem gry rządzi wielki światowy konflikt. Od czasu odkrycia dróg na Zapołudnie (2014, rok w grze 895, tymczasem mamy rok 938) ani na chwilę wojna ta nie ustawała. Wysiłek wojenny, gigantyczne armie, ścierające się na kolejnych polach bitew, kolejne bohaterskie zrywy i ostatnie bastiony… W naszej opinii konflikt ten wymaga zakończenia na miarę emocji, jakie wzbudzał. Nie chcieliśmy zostawić go by wygasł w tle - spowodowany został wydarzeniami fabularnymi i z roku na rok coraz większy udział miały w nim bezpośrednie decyzje graczy i postaci, a coraz mniejszy - nasze decyzje poza grą.

Więc wreszcie nadchodzi finał. Ostatnia wielka bitwa tej wojny. Być albo nie być dla Północy albo Zapołudnia. Zwycięzca weźmie, co zdoła. Przegrany ugnie kolana i będzie musiał zgodzić się na narzucone warunki.
Jeśli jednak myślicie, że planujemy na ten rok grę typu bitewniak… to macie rację tylko troszeczkę. Tym razem o zwycięstwie zdecyduje nie tylko siła uderzenia, nie tylko kolejne zdobyte lub obronione punkty.
W grze są strategiczne posunięcia, planowane przez dowódców przez ostatnie miesiące.
Zaplecze medyczne, w którego rękach będzie życie i zdrowie walczących.
Ludność cywilna, której wsparcie to być albo nie być dla transportu, zaopatrzenia, logistyki, a której przyjdzie wiele wycierpieć, zanim przez pola przetoczą się tysięczne armie.
Dziesiątki różnych nitek, splatających się w działaniu, ludzie nauki, ludzie pieniądza, ludzie wiary, agenci wywiadu, zwykli cywile.
I oni, walczący uparcie już któryś rok, na swojej ziemi, albo tysiące mil od domu. Dla ideałów i za wolność, dla pieniędzy i zysków, dla chwili chwały i z braku innego wyjscia. Żołnierze i najemnicy walczących armii.
Ostateczna bitwa o kształt świata rozegra się w samym centrum Północy, miejscu, które Zapołudnie wyznaczyło sobie na cel podboju.
Pod Akwirgranem.


SKRÓT INFORMACJI
Jakie motywy i wątki będzie można znaleźć w fabule:


 • walkę - potyczki, pościgi i wybuchy, bitwy mniejsze i większe;
 • klimat wojskowych oddziałów, treningi, warty, żołnierską kantynę. Nie tylko regularne oddziały, ale też najemnicy różnych formacji;


 • możliwość gry strategicznej - rozgrywanie na mapach tych części olbrzymiej bitwy, które nie odbędą się realnie;


 • handel - w tle wielkiej bitwy będzie można robić wielkie interesy o wielkim znaczeniu dla handlowców, ale i dla walczących mocarstw;


 • politykę - w bitwie narodów spotkają się mocarstwa i małe państwa, będzie więc miejsce na dyplomację, intrygi i wywiady;
  • TUTAJ możesz przeczytać o obecnej sytuacji politycznej świata w kontekście trwającej wojny, a o wydarzeniach przeszłości, które mogą mieć wpływ na politykę bieżącą, więcej przeczytasz w HISTORII ŚWIATA


 • medycynę - wielka wojna to wielkie ilości zabitych i rannych, to groźby chorób, epidemii i innego cholerstwa, z którymi trzeba będzie się zmierzyć;


 • społeczne dramaty - wojny w teorii toczą się w walce o dobro zwykłych ludzi, ci jednak zwykle cierpią na nich najbardziej. Oni także, okoliczni mieszkańcy, chłopi, mieszczanie, szlachta, będą mieli wiele do powiedzenia, ich wrogość może oznaczać prostą drogę do klęski;


 • małe i wielkie kariery - w tle światowych wydarzeń nie trudno zrealizować także swoje, mniejsze interesy. Zdolni karierowicze? Podupadłe rody, walczące o prestiż i majątek? Organizacje spod jasnych i ciemnych gwiazd, walczące o wpływy i finansowanie? Wiele można ugrać w mętnej wodzie wokół wielkich ryb.
  • W KANONIE POSTACI możesz poznać postaci fabularne, także postaci graczy, które mogą się pojawić w fabule, a w dziale ORGANIZACJE znajdziesz listę rozmaitych zrzeszeń, które mogą chcieć zamieszać w wydarzeniach.


 • mistycyzm - tego tematu nie może zabraknąć. Wydarzyły się rzeczy ważne i straszne, które być może wkrótce przyćmią obecny konflikt. Ale póki co, pozostają w ukryciu… a może są jedynie paranoją tych, którym wydaje się, że widzieli. Coś dla miłośników magicznego klimatu, niedosłownych odpowiedzi, niematerialnych zagrożeń i rozmytych znaczeń.
  • Trochę o tle wątku możesz przeczytać w KRONICE ŚWIATA , jednak szczegóły tych wydarzeń nie są wiedzą powszechną.

Zapraszamy do wypełnienia WSTĘPNEJ ANKIETY POSTACI !
Skontaktujemy się na podany mail i zaproponujemy wątki i motywy dla postaci, jaką nam przedstawisz.
 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na nadchodzący larp.
 

obozy
 

Tu znajdziesz wstępną ankietę do zgłoszenia postaci na larp wakacyjny.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.