Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze swiata gry.
 

obozy
 
Nowość!

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:


 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Witamy
 
itaj na stronie naszego świata gry!

Silberberg to wielodniowa gra fabularna (larp) w klimacie fantasy. Dynamiczna, przygodowa gra akcji, zazwyczaj rozgrywana w terenie, już od 14 lat gromadzi w Srebrnej Górze młodych fascynatów fantastycznych przeżyć.

Główną fabułę gry stanowią 10-dniowe larpy wakacyjne, uzupełnieniem są krótkie weekendowe epizody, a także rozgrywki w systemie pbf-rpg i sesje strategiczne, grane przez internet.

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje, które mogą przydać się graczowi na dowolnym poziomie zaangażowania.

 

Silber na prezent
 
AKCJA "PRZYGODA W PREZENCIE" :)Jesteś studentem i wyjazd na larpa stoi pod znakiem zapytania ponieważ oznacza to mniejsze fundusze na świąteczne pierniczki?
Jesteś rodzicem i skończyły ci się pomysły na to co dać swojemu dziecku pod choinkę?
Jesteś ambitnym uczestnikiem naszych obozów, ale chciałbyś zabrać ze sobą kolegę a zarazem dać mu prezent na święta?
Na te święta postanowiliśmy ułatwić wam trochę życie i dogadaliśmy się ze św Mikołajem na pewną wymianę. Wydając 100zł, dostajecie piękny voucher wart 120zł, w sam raz pod choinkę. Oszczędzacie wydatków na przyszłość przy kolejnych edycjach Silberbergu a zarazem możecie tym samym wywołać uśmiech na twarzy kogoś bliskiego, kto zawsze chciał pojechać do nas na larpa!
W celu kupienia vouchera prosimy o kontakt z nami pod adresem mailowym info@silberberg.pl

Święty Mikołaj postawił nam jednak pewne ultimatum. Vouchery mogą pójść w świat o ile dwa z nich oddamy bezpłatnie w wasze ręce. Żeby dostać taki voucher musicie w komentarzu na naszym fanpage oznaczyć znajomego (który powinien otrzymać drugą sztukę) i napisać czemu to właśnie wam powinniśmy taki prezent wręczyć. Wybierzemy tą parę której argumentacja najbardziej nam się spodoba. Będzie nam też niezmiernie miło jeśli udostępnicie ten post na swoich tablicach i dacie tym samym znać znajomym, że mogą taniej pojechać na niezapomnianą przygodę
ZAPRASZAMY NA FANPAGE
 

larpy zimowe
 
LARPY ZIMOWE


W styczniu 2019 roku będziemy organizować dwa larpy!

„Gospoda Zimowa” – 18-20.01.2019 r. – larp stacjonarny w ogrzewanym obiekcie i najbliższych okolicach. Będzie obejmował wątki towarzysko – kryminalne, mistyczne, przygodowe oraz polityczne. Charakter gry – raczej towarzysko-konwersacyjny, z elementami magii, możliwe elementy walki.
CENA: 450zł
MIEJSCE: Dom nad Srebrną Rzeką
DOJAZD: Autokar podstawiony do Wrocławia
MINIMALNY WIEK: 14 lat
INFORMACJE FABULARNE: Antyczne państwo Ofir, okolice jednego z miast-państw, Messyna. Na ziemiach bogatego właściciela ziemskiego, w pewnej gospodzie organizowane są coroczne obchody związane z zimowym świętem. Zaproszeni są przede wszystkim znajomi i przyjaciele rodziny, ale wieść niesie, że przybędzie też możny gość z Senatu. Jednak w taki wieczór jak ten drzwi karczmy są otwarte dla każdego kto zechce szukać schronienia, nie ważne czy będzie to bogaty kopiec czy obdarty wagabunda. To święto jednak będzie wyjątkowe i zapadnie na długie lata w pamięć wszystkich obecnych...

„Przetrwaj!” - 25-27.01.2019 r. – larp terenowy, wymagający fizycznie, z elementami survivalu, w trybie pvp czyli nastawiony na bezkompromisową walkę przeciwnych oddziałów. Główny wątek gry będzie oscylował wokół spraw mistycznych, z wojną i polityką w tle.
CENA: 350zł
MIEJSCE: Srebrna Góra
MINIMALNY WIEK: 16 lat
INFORMACJE FABULARNE: Wśród wysokich szczytów gdzie hula zimowy wiatr rozgrywa się niebezpieczna gra. Ten kto zwycięży otrzyma bardzo potężną broń przeciw swemu przeciwnikowi. Jednak największym wrogiem może okazać się nie człowiek po drugiej stronie wyciągniętej broni, a przyjaciel stojący przy twoim boku w szyku. Jak wiele poświecisz by wygrać?


Formularz do zgłoszenia udziału znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na facebooku w celu uzyskania większej ilości informacji.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym info@silberberg.pl
 

Silber pbf
 
SILBERBERG RPG
Mamy zbyt wiele historii do opowiedzenia, a zbyt mało czasu na larpy. Zapraszamy do podróży w niedostępne zakamarki świata Silbera, do miejsc, których nigdy na larpach nie odwiedzimy, ale możemy je opowiedzieć.
W tym wydarzeniu znajdziecie wszystkie informacje, towarzyszące prowadzonym opowieściom fabularnym, będziemy tu publikować wstępy do sesji fabularnych, pisanych przez forum, a także różne detale, komentarze, ilustracje w trakcie trwania sesji. Pojawią się tu opisy poszczególnych historii oraz ankieta zgłoszeniowa dla chętnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA w grze przez forum:

    ▪ Konto na forum: link
    ▪ Udział w larpie Silberberg w przeciągu ostatnich kilku lat.
    ▪ Zgłoszenie postaci przez ankietę, która będzie udostępniona w wydarzeniu.

Uczestnictwo w sesji wymaga odpisu w wątku około 1-2 razy w ciągu tygodnia, ewentualnie w przypadku problemów z czasem prosimy o uprzedzenie o nieobecności. Odpis nie musi być długi.
w okresach świąt oraz w czasie sesji akademickiej (koniec stycznia-koniec lutego) sesje będą wstrzymywane lub wpisy będą rzadsze.
Ilość graczy w sesjach wirtualnych – do ok. 10 osób w jednej sesji
każdy prowadzący Mistrz Gry będzie się starał prowadzić każdą postać indywidualnie, jednak będzie to zależało od ilości uczestników
❗ W toku gry fabularnej jest możliwość zorganizowania sesji na żywo. ❗


Formularz do zgłoszenia udziału znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na facebooku w celu uzyskania większej ilości informacji.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym info@silberberg.pl
 

Rekwizytornia
 

EKWIPUNEK DLA BOHATERA


Z przyjemnością ogłaszamy zawiązanie współpracy ze
sklepem larpowym REKWIZYTORNIA!
Dla każdego uczestnika obozów larpowych Silberberg 2018 mamy
zniżkę 10% na cały asortyment Rekwizytorni!
Zarezerwuj miejsce na obozie:

i potwierdź rezerwację zaliczką, aby otrzymać specjalny kod rabatowy do wykorzystania do terminu obozu.
Oprócz zniżki 10% uczestnicy naszych obozów młodzieżowych mogą liczyć na dalsze zniżki w ofercie Rekwizytorni (wkrótce zostanie otwarty dział dla najmłodszych!), a także podjąć szansę, by wygrać znakomitej jakości broń larpową w konkursie. Do udziału w konkursie zapraszamy już wkrótce na nasz FANPAGE .

Oferta obejmuje: obóz dla dzieci "Urwis", obozy larpowe "Silberberg 2018", a także obóz larp "Silberspace".
 

Nowości 2018
 
Co nowego w tym roku w grze


Dziesiątki rozmów z Wami oraz kilkadziesiąt odpowiedzi w ankiecie poobozowej, skłoniły nas do przeprowadzenia kilku istotnych korekt w systemie i kilku ważnych akcji informacyjnych. Cel – jak najbliższe skomunikowanie Waszych potrzeb i marzeń z naszymi projektami.
Co więc nowego w tym roku:

Zgłaszanie postaci – zmieniamy je całkowicie. Od teraz będzie to prosta podstawowa ankieta, na podstawie której dopasujemy Waszą postać do wątku fabularnego. Kontaktując się z graczem bezpośrednio będziemy konsultować też cechy postaci, tak, żeby możliwie dopasować koncepcję gracza do naszej koncepcji scenariusza.

Kanon Postaci – pojawia się absolutnie nowy twór. To swoista "galeria" postaci fabularnych, które wystąpiły w rozmaitych wydarzeniach i miały znaczenie – mniejsze lub większe – dla swiata gry. Na tej liscie znajda się przede wszystkim ważne postaci graczy, które wywarły swój wpływ na swiat gry.
Kanon postaci otwiera przed graczami (a raczej porządkuje) określone możliwości. Postaci z tej listy mogą liczyć na indywidualne wątki, które ze względu na ich zaangażowanie w realia swiata da się łatwiej tworzyć. Otrzymają także możliwość rozbudowywania swoich osiągnięc, planowania określonych celów w swiecie gry, takich jak pozycja polityczna, majątek, własna organizacja, ale także prywatnych motywów, jak dokonanie swojej zemsty albo zyskanie czegos dla swoich bliskich.
Do kanonu wpisana będzie mogła być postać, która aktywnie wzięła udział w minimum dwóch (dowolnych) larpach.

Postaci magiczne – ze względu na konieczną korektę realiów odgrywanego świata postanowiliśmy nieco podnieść rangę postaci, używających magii i pokrewnych umiejętności. Tym samym konieczne stało się limitowanie ilości tych postaci. Zgłaszając postać "magiczną" dokładnie wypełniajcie ankietę i spodziewajcie się konsultacji z organizatorami.


Zmiany techniczne:


Broń – w ciągu najbliższych lat będziemy się starać całkowicie zmienić asortyment "zbrojowni" na lateksowe repliki broni białej. Stopniowo będziemy też wycofywać z użycia rurkowe "miecze" oraz broń, która nie spełnia kryterium wyglądu zbliżonego do oryginałów. Pamiętajcie o tym, jeśli chcecie przywieźć swoją broń – w tym roku "pały" nie wchodzą do gry.

Stroje – wielu gracz komponuje swoje własne, ale z naszej strony obowiązujemy się do podniesienia jakości tych, które z naszych szaf trafią do graczy. Wycofujemy zszargane workowate tuniczki na rzecz strojów prostych i użytkowych, wzorowanych na rekonstrukcyjnych.

Amulety i artefakty – podnosimy wymagania odnośnie przedmiotów w grze, a zwłaszcza tych o znaczeniu magicznym. Użycie symboli, właściwy materiał i forma będą kryterium uznania czegoś za "umagicznione".

Ekonomia – dotychczas nie udawało się nam uzyskać w grze rzeczywistego znaczenia dla zdobywanych dóbr czy profitów, ale podejmiemy tę próbę jeszcze raz. To, co zdobędziecie w czasie gry, będzie miało znaczenie.

Konsultacje z MG
– każda osoba, która zgłosi swoją postać do gry, będzie mogła liczyć na kontakt e-mail z przydzielonym jej "konsultantem" kadrowym. Pomożemy nie tylko przy tworzeniu postaci, ale także przy kompozycji stroju, tworzeniu wyposażenia, opanowaniu zasad gry. Przed grą.
 

Silberspace
 
LARP SILBERSPACE


Przedstawiamy nasz nowy projekt larpowy!

Świat Silberbergu zyskuje drugie oblicze. W wersji sci-fi z odrobiną fantasy otwieramy nową linię fabularną larpów na bazie strzelanek airsoft. Nowa wersja swiata gry jest bezposrednim nawiązaniem do Silberbergu, znajdziecie tam analogiczne rasy i nacje, rozmaite analogie, które mogą wzbudzić usmiech u weteranów "Silbera". Warto jednak zauważyć, że SilberSpace NIE JEST BEZPOŚREDNIĄ KONTYNUACJĄ obecnego swiata gry i nie ma żadnego wpływu na wydarzenia w Silberbergu.

Gra łączy elementy symulacji bojowej z użyciem broni ASG oraz klasyczną walką bronią bezpieczną w obrębie rozbudowanej fabuły larpowej. Jako, że ta jest nastawiona na dość dużą dostępność broni, klasyczna pula trafień dla środowiska ASG została zwiększona.Gracz prowadzi postać, której charakter sam kreuje, do dyspozycji mając liczne umiejętności techniczne jak i magiczne, zwiększające różnorodność taktyki i stylu prowadzenia rozgrywki. Całość dopełniają pełne ruin dawnych fortów tereny otaczające twierdzę Srebrna Góra oraz spora ilość pirotechniki zwieszająca realność pola walki.

Więcej informacji na SILBERSPACE.pl

 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na nadchodzący larp.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.