Silberberg Larp
 

MENU
 
 

obozy
 
OPIS ŚWIATA
pełna wersja do pobrania lub czytania online
 

obozy
 
Zapraszamy do czytelni!

naszych tekstów zawiera opowiadania, wspomnienia, anegdotki i inne teksty fabularne, spisywane przez kadrę i uczestników od początku Silberbergu, od 2004 roku. Większosć tekstów to opowiadania ze świata gry.
 

obozy
 

Nazwiska, które warto znać, czyli postaci znaczące dla świata gry.
 

Partnerzy:
 
Nasi partnerzy:

 

obozy
 
SILBERSPACE

LARP + ASG
Zapraszamy na stronę nowego projektu larpa w klimacie military sci-fi.
 

obozy
 
AUTORZY ZDJĘĆ
Zdjęcia, używane na stronie, robili:
REKOGRAFIA - Bartek Janiczek
Kamila "Raisa" Miśkiewicz
Zbyszek Rabenda
Kasia "Demon" Urbanik
Ola Gierko
Magdalena Baraniak
Autorzy montaży i grafik:

Magdalena "Indiana" Baraniak
Paula "Aver" Wajgelt Barbara "Powój" Węgrzecka
 

Aktualizacja
 

! ! ! U W A G A ! ! !


Ze względu na tegoroczną aktualizację strony oraz przebudowę jej formy, informujemy, że część zawartych na podstronach informacji jest nieaktualna. Z pilnymi pytaniami prosimy pisać do nas na maila info@silberberg.pl, natomiast jeśli twoje pytanie nie wymaga natychmiastowej odpowiedzi, to prosimy o wstrzymanie się z nim aż do zakończenia akcji aktualizacyjnej strony :)
 

LAST MINUTE
 
Już jest aktywna
PROMOCJA LAST MINUTE

🏹⚔️🛡️ Kto chce taniej pojechać na obóz? :) 🏹⚔️🛡️

Obniżamy cenę na WSZYSTKIE obozy larpowe , na których jeszcze mamy miejsca!
Najlepsza oferta - "SILBERBERG: I nastał pokój" dla starszych uczestników teraz w cenie 1440 zł! czyli taniej o 350 zł!


REZERWUJ!
 

Koniec Wojen o Północ
 

Wiele lat temu - w grze to było prawie 40 lat temu - drużyna graczy weszła do potężnego sarkofagu, kryjącego tajemnice dawnej, pozornie wymarłej cywilizacji...
To był rok 2014.


Tym epizodem rozpoczęła się historia, która towarzyszyła grze w mniejszym lub większym stopniu przez kilka kolejnych lat. Opowiedzieliśmy w tym czasie - i sami przeżyliśmy - wiele ważnych w naszym mniemaniu rzeczy.
Chcieliśmy opowiedzieć o wielkim starciu, o tragicznej wojnie, w której każdy ma jakieś racje. O tym, gdzie są granice, których nawet w czasie wojny nie wolno przekroczyć. O tym, że nie zawsze jest czarno-biało.


Przeżyliśmy upadek ostatniego bastionu (Trynt 2015), albo umarliśmy wraz z obrońcami ostatniej rubieży.
Nasze zawzięte postaci walczyły jeszcze po śmierci, bo sądziliśmy, że są sprawy większe niż ona (epilog 2015).
Zanurzyliśmy się w Czasie Ciemności, próbując wyobrazić sobie, jak to jest żyć w kraju bez wolności (prolog 2016).
Wyszliśmy z niego, wzniecając powstanie, pełne poświęceń i ofiar, zmuszających do ciągłego pytania "czy warto" (obozy 2016 i epilog "Żniwa"). Pokój był już prawie w naszych rękach, ale odrzuciliśmy go, bo ceną była zdrada sojuszników (Srebrna Rzeka 2016). Walczyliśmy więc dalej o kolejne przyczółki ("Sztandary" 2017), odkrywaliśmy kolejne straty ("Przebudzenie" 2017) i nowych wrogów (epilog 2017, zimówka 2017), by wreszcie dojść do granicy, za którą odpowiedź na pytanie "czy warto" staje się już nie trudna, a niemożliwa - bo nad ruinami umarłego miasta rozważaliśmy "dylemat Hiroshimy" - czy ceną za koniec wojny może być życie tysięcy cywilów... ("Cienie i Popioły" 2017). Zanim na kolejnych polach bitew stanęliśmy do walki, wielu z nas godzinami główkowało w grze strategicznej nad posunięciami wojsk, manewrami, taktyką, by doprowadzić na owe pola możliwie dużo zbrojnych. W "Bitwie Narodów" (2018) ostatni raz starły się armie - i realni wojownicy, potem zamiast mieczy głos zyskały pióra w czasie negocjacji dyplomatycznych.


I wreszcie, gdzieś nad rzeką w Ofirze, w pewną zimową noc, spotkało się kilkunastu ludzi... Cofnęliśmy swoje armie, poświęciliśmy zaszczyty, niektórzy oddali to, co budowali wiele lat... Podobno kompromis to coś, z czego żadna ze stron na równi nie jest zadowolona... Jest w tym coś, ale w jakiś sposób ten moment, zamknięcie tej wielkiej historii dla kilku z nas, niepoprawnie sentymentalnych kadrowiczów, był czymś całkiem serio wzruszającym.
Więc - pomimo wszystkich ponurych epizodów, chwil słabości, błędów i niedociągnięć - dziękujemy za wszystko, co udało się nam wspólnie z Wami opowiedzieć przez te lata. Dla wielu z nas to była wielka opowieść.Wojny o Północ zostały zakończone!

 

Larpy 2019
 


Larpy spod znaku SILBERBERG na rok 2019
W tym roku postanowiliśmy od razu zaprezentować wam wszystkie planowane na ten moment projekty tegoroczne wraz z ich terminami oraz podstawowymi informacjami. Pamiętajcie, że do 10.03 obowiązują ceny first minute. Rezerwacji można dokonać za to pod TYM adresem. Wszelkie informacje o warunkach zakwaterowania, dojazdach, oraz organizatorach znajdziecie o TUTAJ. Do zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy na stronę http://obozy-wakacyjne.pl/. Prezentowaną w tym roku ofertę dzielimy na trzy działy:
  ▪ LARPY WAKACYJNE - Organizowane są w formie siedmiodniowych turnusów, gdzie fabuła trwa nieprzerwanie przez całą dobę niezależnie od czynności wykonywanych przez uczestników. Gra animowana jest przez zespół kadry obsługujący wydarzenia pojawiające się w trakcie gry - zarówno takie które zależne są od działań uczestników jak i niezależne od nich. Niektóre turnusy mają ograniczenia wiekowe.
  ▪ LARPY WEEKENDOWE - Larpy trwające od jednego do czterech dni maksymalnie, obejmujące najczęściej weekend aby ułatwić uczestnikom udział. Tego typu rozgrywki odbywają się w ciągu całego roku. Fabuła również trwa tutaj nieprzerwanie przez cały okres rozgrywki niezależnie od działań uczestników. Ciężar animacji jednak spoczywa tu na działaniach graczy i podejmowanych przez nich decyzjach oraz działaniach.
  ▪ LARPY SILBERSPACE - Są to larpy inspirowane światem Silberberg jednak rozgrywają się one w świecie dalekiej alternatywnej rzeczywistości i są niezależne od podejmowanych działań na Larpach Weekendowcyh jak i Larpach Wakacyjnych. Larpy te opierają się o sprzęt ASG oraz klimat survivalowy.LARPY SIBERBERG WAKACYJNE
Osadzone w rozbudowanym świecie przesyconym magią i tajemnicą. Autorska mechanika, oraz fabuła animowana od początku do końca przez profesjonalny zespół znający każdy aspekt świata na wylot. Postaci wcześniej zgłoszone do przygody mają dopasowane personalne wątki, a z czasem stają się integralną częścią świata jako postaci kanoniczne. Turnusy trwają siedem dni, zaś fabuła od momentu rozpoczęcia trwa nieprzerwanie aż do finału rozgrywki czyli końcowej uczty. Uczestnik niezależnie od tego czy śpi, je czy idzie na patrol - jest ciągle częścią rozgrywki. Ciężar animowania opowieści spoczywa tutaj na kadrze obsługującej rozliczne lokacje, oraz zapewniającej zaplecze scenograiczno-aktorsko-efektowe. Taki turnus jest świetny na rozpoczęcie przygody z larpami, niezależnie od wieku, ze względu na to, że pozwala na pełne zanurzenie się w opowieści.

5-11.07 - SILBERBERG URWIS - Siedmiodniowa fabuła przeznaczona dla najmłodszych uczestników (8-13lat). Fabuła dostosowana do wieku uczestników, pozwalająca na zostanie bohaterem magicznego świata Silberbergu. Zajęcia animowane są przez doświadczonych kadrowiczów. Chcesz oderwać młodego członka rodziny sprzed ekranu komputera/smartfona i zachęcić do aktywnego spędzania czasu? To idealny sposób.

12-18.07 - SILBERBERG: I nastał pokój. - RUN PIERWSZY. Termin dla młodszych uczestników (13-16 lat). Przygodowy larp w terenie, oparty na prostych, lokalnych motywach, w których nie zabraknie jednak wyzwań i zagrożeń, mistycyzmu i tajemnic.
Po wyczerpującej wojnie na ziemiach teralskich kniaziów zapanował długo oczekiwany pokój, zawarty między władcami i armiami. Czy zwykłym ludziom, mieszkańcom osady przy szlaku, także przyniesie wytchnienie?..

19-25.07 - SILBERBERG: I nastał pokój. - RUN DRUGI. Termin dla starszych uczestników (od 16lat). Przygodowy larp w terenie, oparty na prostych, lokalnych motywach, w których nie zabraknie jednak wyzwań i zagrożeń, mistycyzmu i tajemnic.
Po wyczerpującej wojnie na ziemiach teralskich kniaziów zapanował długo oczekiwany pokój, zawarty między władcami i armiami. Czy zwykłym ludziom, mieszkańcom osady przy szlaku, także przyniesie wytchnienie?..

26.07 – 01.08 - SILBERBERG: Deszcz nad górami - RUN PIERWSZY. Termin dla starszych uczestników (od 16lat). Przygodowy larp w terenie, zaangażowana w świecie gry fabuła, oparta na trwających wątkach, z dużą ilością mistycyzmu i starć bojowych.
Mocarstwa wycofały armie i zawarły traktaty, te jednak nie dotyczą małych graczy, wodzów i watażków, którzy zechcą wydrzeć coś dla siebie na podzielone teralskiej ziemi. Nie dotyczą też sił, które toczą swoją wojnę ponad głowami śmiertelników…

4.08 - 10.08 - SILBERBERG: Deszcz nad górami - RUN DRUGI. Termin dla starszych uczestników (od 16lat). Przygodowy larp w terenie, zaangażowana w świecie gry fabuła, oparta na trwających wątkach, z dużą ilością mistycyzmu i starć bojowych.
Mocarstwa wycofały armie i zawarły traktaty, te jednak nie dotyczą małych graczy, wodzów i watażków, którzy zechcą wydrzeć coś dla siebie na podzielone teralskiej ziemi. Nie dotyczą też sił, które toczą swoją wojnę ponad głowami śmiertelników…


LARPY SIBERBERG WEEKENDOWE
Larpy trwające najczęściej od dwóch do czterech dni, obejmując w tym weekend. Planowane są pod kątem starszych uczestników którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wyjazd ze względu na życiowe zobowiązania. Tutaj ciężar opowieści spoczywa przede wszystkim na uczestnikach, ponieważ ich postaci są integralną częścią tej historii, pozostanie biernym obserwatorem jest prawie, że niemożliwe ze względu na to, że każda decyzja gracza się liczy. Na larpy weekendowe przyjmujemy też mniejsze ilości graczy.

18-20.01 - SILBERBERG: Gospoda Zimowa - Weekendowa edycja larpa Silberberg, stacjonarny larp w pensjonacie, w klimacie zimowego balu z akcentami mistycznymi i horrorem.
Zimowe Święto w górskim zajeździe przy jednym z ofiryjskich szlaków może nabrać niespodziewanych akcentów…

26-27.01 - SILBERBERG: Przetrwaj! - Weekendowa edycja larpa Silberberg, zimowa przygodowa gra w terenie. 12 h intensywnej gry, nastawionej na konfrontację między graczami.
W niedostępnych, zamarzniętych górach ukryte jest coś, co może zmienić losy świata. Wielu chciałoby to zdobyć… ale najpierw muszą przeżyć w sytuacji, gdy zagrożeniem jest nie tylko przeciwnik i zimowa aura. Coś jeszcze czai się w ciemności...

24-26.05 - SILBERBERG: Dzieci Stepu - Weekendowa edycja larpa Silberberg, intensywna przygodowa gra w terenie w klimacie stepowo-koczowniczym.
Z samnijskich stepów zwykle przychodziło śmiertelne zagrożenie dla świata. Tym razem być może będzie to ratunek…

15 - 18.08 - SILBERBERG: Długa droga do domu - Przeznaczona dla osób pełnoletnich i mocno zaangażowana w świat gry fabuła, pełna dramatów i dylematów moralnych, brutalnych walk i mrocznego mistycyzmu.
Przez długie dziesięciolecia wojny i niewoli Północ straciła wiele – między innymi tysiące swoich mieszkańców, uprowadzonych w niewolę na dalekie Zapołudnie. Teraz, gdy wojna się zakończyła, czy ci, którzy przeżyli niewolę, zdołają zrzucić kajdany? Czy zrobią pierwszy krok na długiej drodze do domu? Czy może okaże się, że dom jest już zupełnie gdzie indziej….

04 – 06.10 - SILBERBERG: Epilog - Fabuła tego epizodu będzie zależna od wydarzeń na obozach larpowych, stanowiąc zakończenie i post scriptum dla ich głównych wątków. Z pewnością nie zabraknie motywów mistycznych ani walki.

LARPY SILBERSPACE
Larpy osadzone w świecie science fiction inspirowanym śwaitem Silberberg. Główną rolę rozgrywa tutaj ASG, oraz elementy survivalowe. Fabuła toczy się nieprzerwanie, a grupy mają swoich opiekunów prowadzących którzy pomagają graczowi w uzupełnianiu wiedzy o świecie.

10 -12.05 - SILBERSPACE: Misja na Orini - RUN DRUGI. Re-edycja pierwszej fabuły w skróconej, skoncentrowanej wersji. Przygodowo-wojenny larp w klimacie sci-fi mieszanym z fantasy, bazujący na strzelance ASG, z elementami survivalu. Gra mocno nastawiona na konfrontacje między graczami.
Na odległej planecie na obrzeżach zamieszkałej Srebrnej Przestrzeni utracono kontakt z placówką naukową. Trzy oddziały rywalizują, by odkryć, co stało się z naukowcami.

26 -29.08 - SILBERSPACE: Dzieci Ei - RUN PIERWSZY. Przygodowo-wojenny larp w klimacie sci-fi mieszanym z fantasy, bazujący na strzelance ASG, z elementami survivalu. Gra silnie nastawiona na konfrontację między graczami.
W zamieszkałym obszarze galaktyki, w Srebrnej Przestrzeni, trzy mocarstwa toczą wyścig o wiedzę i zasoby. Czy zrozumieją ostrzeżenia, jakie znaleźli, czy zignorują je, aż będzie za późno…

26.10 - SILBERSPACE: W przestrzeń - RUN PIERWSZY. Larp typu chamber (w zamkniętym pomieszczeniu) w klimacie sci-fi mieszanym z fantasy. Akcja rozgrywać się będzie na statku kosmicznym, którego pomieszczenia reprezentować będzie świetnie wyposażone i przygotowane wnętrze escape-roomu SpaceQuest we Wrocławiu.
Co zostało zdobyte lub stracone na planetach, to jedno. Drugie – to co trzeba będzie obronić w kosmosie, i przed jakim wrogiem…
 

larpy zimowe
 
LARPY ZIMOWE


W styczniu 2019 roku będziemy organizować dwa larpy!

„Gospoda Zimowa” – 18-20.01.2019 r. – larp stacjonarny w ogrzewanym obiekcie i najbliższych okolicach. Będzie obejmował wątki towarzysko – kryminalne, mistyczne, przygodowe oraz polityczne. Charakter gry – raczej towarzysko-konwersacyjny, z elementami magii, możliwe elementy walki.
CENA: 450zł
MIEJSCE: Dom nad Srebrną Rzeką
DOJAZD: Autokar podstawiony do Wrocławia
MINIMALNY WIEK: 14 lat
INFORMACJE FABULARNE: Antyczne państwo Ofir, okolice jednego z miast-państw, Messyna. Na ziemiach bogatego właściciela ziemskiego, w pewnej gospodzie organizowane są coroczne obchody związane z zimowym świętem. Zaproszeni są przede wszystkim znajomi i przyjaciele rodziny, ale wieść niesie, że przybędzie też możny gość z Senatu. Jednak w taki wieczór jak ten drzwi karczmy są otwarte dla każdego kto zechce szukać schronienia, nie ważne czy będzie to bogaty kopiec czy obdarty wagabunda. To święto jednak będzie wyjątkowe i zapadnie na długie lata w pamięć wszystkich obecnych...

„Przetrwaj!” - 25-27.01.2019 r. – larp terenowy, wymagający fizycznie, z elementami survivalu, w trybie pvp czyli nastawiony na bezkompromisową walkę przeciwnych oddziałów. Główny wątek gry będzie oscylował wokół spraw mistycznych, z wojną i polityką w tle.
CENA: 350zł
MIEJSCE: Srebrna Góra
MINIMALNY WIEK: 16 lat
INFORMACJE FABULARNE: Wśród wysokich szczytów gdzie hula zimowy wiatr rozgrywa się niebezpieczna gra. Ten kto zwycięży otrzyma bardzo potężną broń przeciw swemu przeciwnikowi. Jednak największym wrogiem może okazać się nie człowiek po drugiej stronie wyciągniętej broni, a przyjaciel stojący przy twoim boku w szyku. Jak wiele poświecisz by wygrać?


Formularz do zgłoszenia udziału znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na facebooku w celu uzyskania większej ilości informacji.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym info@silberberg.pl
 

Silber pbf
 
SILBERBERG RPG
Mamy zbyt wiele historii do opowiedzenia, a zbyt mało czasu na larpy. Zapraszamy do podróży w niedostępne zakamarki świata Silbera, do miejsc, których nigdy na larpach nie odwiedzimy, ale możemy je opowiedzieć.
W tym wydarzeniu znajdziecie wszystkie informacje, towarzyszące prowadzonym opowieściom fabularnym, będziemy tu publikować wstępy do sesji fabularnych, pisanych przez forum, a także różne detale, komentarze, ilustracje w trakcie trwania sesji. Pojawią się tu opisy poszczególnych historii oraz ankieta zgłoszeniowa dla chętnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA w grze przez forum:

  ▪ Konto na forum: link
  ▪ Udział w larpie Silberberg w przeciągu ostatnich kilku lat.
  ▪ Zgłoszenie postaci przez ankietę, która będzie udostępniona w wydarzeniu.

Uczestnictwo w sesji wymaga odpisu w wątku około 1-2 razy w ciągu tygodnia, ewentualnie w przypadku problemów z czasem prosimy o uprzedzenie o nieobecności. Odpis nie musi być długi.
w okresach świąt oraz w czasie sesji akademickiej (koniec stycznia-koniec lutego) sesje będą wstrzymywane lub wpisy będą rzadsze.
Ilość graczy w sesjach wirtualnych – do ok. 10 osób w jednej sesji
każdy prowadzący Mistrz Gry będzie się starał prowadzić każdą postać indywidualnie, jednak będzie to zależało od ilości uczestników
❗ W toku gry fabularnej jest możliwość zorganizowania sesji na żywo. ❗


Formularz do zgłoszenia udziału znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy też do śledzenia wydarzenia na facebooku w celu uzyskania większej ilości informacji.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym info@silberberg.pl
 

Silberspace
 
LARP SILBERSPACE


Przedstawiamy nasz nowy projekt larpowy!

Świat Silberbergu zyskuje drugie oblicze. W wersji sci-fi z odrobiną fantasy otwieramy nową linię fabularną larpów na bazie strzelanek airsoft. Nowa wersja swiata gry jest bezposrednim nawiązaniem do Silberbergu, znajdziecie tam analogiczne rasy i nacje, rozmaite analogie, które mogą wzbudzić usmiech u weteranów "Silbera". Warto jednak zauważyć, że SilberSpace NIE JEST BEZPOŚREDNIĄ KONTYNUACJĄ obecnego swiata gry i nie ma żadnego wpływu na wydarzenia w Silberbergu.

Gra łączy elementy symulacji bojowej z użyciem broni ASG oraz klasyczną walką bronią bezpieczną w obrębie rozbudowanej fabuły larpowej. Jako, że ta jest nastawiona na dość dużą dostępność broni, klasyczna pula trafień dla środowiska ASG została zwiększona.Gracz prowadzi postać, której charakter sam kreuje, do dyspozycji mając liczne umiejętności techniczne jak i magiczne, zwiększające różnorodność taktyki i stylu prowadzenia rozgrywki. Całość dopełniają pełne ruin dawnych fortów tereny otaczające twierdzę Srebrna Góra oraz spora ilość pirotechniki zwieszająca realność pola walki.

Więcej informacji na SILBERSPACE.pl

 

obozy
 
STREFA FORMALNOŚCI

CENY, TERMINY, REZERWACJA
Zapraszamy na naszą stronę organizacyjną
OBOZY-WAKACYJNE.pl
 

obozy
 

Tutaj znajdziesz aktualny
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
na larpy w 2019 r.
 

obozy
 
Nowość!

Historie, przewijające się przez więcej niż jedną fabułę.
 

obozy
 
Tu znajdziesz pliki z podręcznikami do druku

Dla magów, kapłanów i innych.
 

facebook
 
Aktualnosci, konkursy, zapowiedzi, liczna społecznosć Silberowiczów - zapraszamy :)
 

kortunal
 
Organizator:

 

Baza WAROWNIA
 
Nasza kwatera larpowa
WAROWNIA

 

Logowanie
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

Copyright © 2009 Kortunal - Turystyka i Przygoda
Wykorzystanie materiałów zawartych w serwisie bez zgody właściciela zabronione.